• facebook
 • rss
 • Młodzi potrzebują modlitwy

  Jędrzej Rams

  dodane 18.03.2016 12:58

  Symbole ŚDM odwiedzają dzisiaj legnickie szkoły. Były m.in. w II LO.

  W przedostatnim dniu pobytu symboli Światowych Dni Młodzieży w diecezji legnickiej zaszczyt ich goszczenia miały głównie miejscowe szkoły średnie. Wśród nich były II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych.

  W tym pierwszy powitanie odbyło się już o 8.30. Po nim młodzi uczniowie adorowali krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Jak to bywa przy takich okazjach, młodzi mogli podejść i dotknąć symboli, zmówić modlitwę. Wielu z nich skorzystało z okazji do napisania własnej intencji na malutkiej karteczce, którą potem wrzucali do specjalnej urny. W tych wszystkich intencjach będzie się modlił biskup podczas Eucharystii w najbliższą sobotę, podczas pożegnania symboli w legnickiej katedrze.

  - To jest niesamowite przeżycie, że mogę zobaczyć z bliska ikonę i krzyż, które nam, młodym, podarował św. Jan Paweł II. Niesamowite, ilu jest tutaj ludzi. Każdy może przeżywać spotkanie z krzyżem i Jezusem na swój sposób. Bóg ma swoje sposoby docierania do naszych serc - mówi Agata Kaleta, licealistka i wolontariuszka legnickiego campusu ŚDM.

  Młodzi przy krzyżu   Młodzi przy krzyżu Jędrzej Rams /Foto Gość - Myślę, że sukces tej peregrynacji będzie wówczas, gdy życie tych, którzy klękali przed symbolami, przybliży się do Jezusa. Byłem świadkiem w jednej ze szkół legnickich, której uczniów raczej nie posądza się o wielką pobożność, że aula, gdzie stały symbole, co rusz zapełniała się kolejnymi uczniami. Podchodzili do krzyża, klękali i... oni, już praktycznie dorośli mężczyźni, płakali przy tym krzyżu. To był dla mnie taki znak obecności i działania Pana Boga. Jest coś niezwykłego w tych symbolach, coś, co porusza serca - mówi ks. Przemysław Superson.

  Symbole dzisiaj zawitają do Chojnowa, a wieczorem będą towarzyszyć miejskiej Drodze Krzyżowej. Pożegnanie w diecezji legnickiej nastąpi wieczorem w sobotę 19 marca.

  Więcej w "Gościu Legnickim" ne 13/2016 na 27 marca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Hachiko
   18.03.2016 17:39
   Młodzież legnicka na poziomie jak zawsze :) Pięknie przyjęte symbole. Pozdrawiam serdecznie wszystkich legniczan, a w szczególności Agatę która miała odwagę odnieść się do swojej wiary ;)
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół