• facebook
 • rss
 • Finały i finaliści

  Jędrzej Rams

  dodane 12.03.2016 21:07

  To początek końca wyłaniania tegorocznych mistrzów piłkarskich wśród ministrantów.

  Sobota była kolejnym dniem piłkarskim Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Legnickiej. Rozegrano rejonowe finały eliminacji Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej. Jest o co walczyć, ponieważ tylko mistrzowie otrzymają prawo wyjazdu na ogólnopolskie finały o Puchar "Króluj nam, Chryste".

  Byliśmy na finałowym boju w Legnicy. Tutaj chłopcy grali w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Brodatego. W kategorii szkół podstawowych najlepsza była znowu parafia pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy. Drugie miejsce przypadło parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, trzecie - parafii pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, a czwarte - parafii pw. św. Jacka w Legnicy.

  Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyli piłkarze z parafii pw. św. Marcina w Jaworze, drugie - parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi w Legnickim Polu, trzecie - parafii pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, a czwarte - parafii pw. św. Tadeusza Apostoła w Legnicy.

  Najwyższa grupa wiekowa to szkoły ponadgimnazjalne. Tutaj parafia pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy wygrała z parafią pw. św. Tadeusza Apostoła.

  - Wygraliśmy tu, w Legnicy, ale nie było łatwo. Gram drugi rok z rzędu i chyba w tym roku było trochę trudniej. Liczymy na zwycięstwo w turnieju finałowym. Wiem, jak potrafimy grać i wiem, że nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać. Pojedziemy i damy z siebie wszystko - mówi Wojciech Smyk z Jawora.

  Z kolei w Zawidowie w turnieju wzięło udział 11 drużyn z 7 parafii z rejonu zgorzelecko-bolesławieckiego. Na boisku zagrało łącznie ok. 70 chłopców z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja, choć zacięta, odbywała się w bardzo przyjacielskiej atmosferze, a głośnego dopingu pozazdrościć mogą profesjonalne imprezy sportowe. Czarnym koniem turnieju okazały się drużyny z Olszyny (kategorie wiekowe szkoła podstawowa i gimnazjum) oraz Bogatyni (szkoła ponadgimnazjalna), które, startując w zawodach, triumfowały w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  Miejsca na podium:

  Szkoły podstawowe

  1. Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Olszynie

  2. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu

  3. Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie

  4. Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu

  Gimnazja

  1. Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Olszynie

  2. Parafia pw. Stygmatów św. Franciszka w Tomisławiu

  3. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu

  4. Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie

  Szkoły ponadgimnazjalne

  1. Parafia pw. św.św. Ap. Piotra i Pawła w Bogatyni

  2. Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Olszynie

  3. Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu

  W trzecim rejonie duszpasterskim w którym w sobotę grano, jeleniogórsko-kamiennogórskim, w najstarszej grupie, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, walczyły cztery drużyny. Rozgrywki odbyły się na sali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała reprezentacja parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze (komplet zwycięstw), drugie miejsce zajęła parafia pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, a trzecie parafia pw. św. Jadwigi w Gryfowie.

  W kategorii gimnazjalistów zagrało pięć drużyn. Z kompletem zwycięstw turniej wygrała reprezentacja parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Drugie miejsce zajęła parafia pw. Matki Bożej Różańcowej z Kamiennej Góry, a trzecie parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach.

  W grupie uczniów szkół podstawowych walczyły cztery drużyny. Po odniesieniu dwóch zwycięstw i jednym remisie turniej wygrała reprezentacja parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Świeradowie. Drugie miejsce zajęła parafia pw. świętego ap. Piotra i Pawła w Twardocicach, a trzecie parafia pw. Wszystkich Świętych w Miszkowicach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół