• facebook
 • rss
 • 153 dni do wyjścia

  Jędrzej Rams

  dodane 02.03.2016 16:56

  Oto najnowsze szczegóły nadchodzącej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

  Za 153 dni sprzed legnickiej katedry wyruszy kolejna, bo już 24. Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę. Jako pierwsi podajemy najważniejsze szczegóły tegorocznej trasy. A trochę się zmieniło!

  Na początek warto zaznaczyć, że pielgrzymka wyruszy nie 29 lipca, a 2 sierpnia! To ze względu na Światowe Dni Młodzieży, które zakończą się w Krakowie dopiero 29 lipca. Automatycznie przesunie się więc termin wejścia przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Zamiast dotychczasowego 7 sierpnia będzie to 10 sierpnia.

  Ze względu na ŚDM nie będzie w tym roku marszu gwiaździstego grup z poszczególnych rejonów diecezji. Wszyscy razem ruszą z Legnicy.

  Ze względu na krótszy czas przejścia zmieni się też nieco trasa. Wróci m.in. stara i znana baza noclegu, jaką był "legendarny" Sieraków Śląski, i pojawi się nowa miejscowość - Lasowice Wielkie.

  Oto pełna trasa:

  2 sierpnia (wtorek) Legnica – Ujazd Górny (29,9 km)

  3 sierpnia (środa) Ujazd – Tyniec (32,3 km)

  4 sierpnia (czwartek) Tyniec – Oława (wieczorem nabożeństwo pokutne) z Bramą Miłosierdzia (28,1 km)

  5 sierpnia (piątek) Oława – Lubsza (22 km) + via dolorosa

  6 sierpnia (sobota) Lubsza – Pokój (27 km)

  7 sierpnia (niedziela) Pokój – Lasowice Wielkie (32 km)

  8 sierpnia (poniedziałek) Lasowice Wielkie – Sieraków Śląski (31 km)

  9 sierpnia (wtorek) Sieraków Śl. – Blachownia (31,7 km)

  10 sierpnia (środa) Blachownia – Częstochowa (18 km)

  Ten jeden, jedyny moment, kiedy po 250 km pieszego wędrowania można paść na kilka chwil na kolana przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej   Ten jeden, jedyny moment, kiedy po 250 km pieszego wędrowania można paść na kilka chwil na kolana przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Jędrzej Rams /Foto Gość Tego samego dnia będą ruszać też pielgrzymki dwóch pozostałych diecezji wchodzących w skład metropolii wrocławskiej - archidiecezji wrocławskiej (hasło: "Miłosierdzie w uczynkach") oraz diecezja świdnickiej (hasło: "Błogosławieni miłosierni").

  Jako pierwsi zdradzamy, jakie będzie hasło naszej pielgrzymki: "Chrzest źródłem życia". Nawiązuje on do 1050. rocznicy chrztu Polski, a także zwraca uwagę na to niezwykle istotne dla naszego życia w wierze wydarzenie. Poszczególne dni będą miały więc hasła odwołujące się do bogactwa sakramentu chrztu św., m.in.: chrzest jako próg i brama (wejście na drogę nawrócenia: wsłuchanie się z wiarą w słowo Boże i odrzucenie bałwochwalstwa); chrzest darem i łaską; chrzest jako obmycie – oczyszczenie; chrzest jako przyjęcie mocy krzyża; chrzest jako przyobleczenie; chrzest nowym życiem; chrzest jako namaszczenie i pieczęć oraz chrzest jako oświecenie.

  Nie pozostaje nic innego, jak tylko zapisać sobie w domowym kalendarzu, że od połowy czerwca będzie można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę Legnicką.

  A w poniższej galerii wrzucamy kilka zdjęć z poprzedniego roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół