• facebook
 • rss
 • Raban Roku Miłosierdzia

  Jędrzej Rams

  dodane 13.12.2015 09:22

  Ponad stu młodych ludzi ucztowało na Uczcie Miłosierdzia z bp. Markiem Mendykiem

  Raban na początek Roku Miłosierdzia. Na taką manifestację miłości i miłosierdzia zaprosiło młodych katolików Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Legnickiej a także organizatorzy przyszłorocznych Dni w Diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

  Najpierw była modlitwa w legnickiej katedrze, głośny i radosny przemarsz przez Rynek do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela a tam już Uczta Miłosierdzia. Tej, czyli Eucharystii, przewodniczył bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej a także Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcał do wsłuchiwania się w głos Jezusa, bo tylko wówczas będziemy mogli, potrafili czynić miłosierdzie.

  - Warto było przyjść, bo można spotkać Jezusa w Najświętszym Sakramencie, spotkać ciekawych ludzi i po prostu spędzić ciekawie czas – mówi Natalia Wojdyła z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Jaworze. Dodaje też, że jest to też manifestacja wartości, jakimi żyje na co dzień. – Cały czas zachęcamy by dzielić się Jezusem, Nim żyć i dawać radość innym. Nie bez znaczenia ma fakt, że spotykamy się całą diecezją, ze wszystkich campusów, jest więc nas o wiele więcej osób, niż byłoby, gdyby przyszli tylko reprezentanci legnickiego campusu. W skoro jest nas więcej to jest też i więcej pozytywnej energii i na pewno ma ma to o wiele większą siłę oddziaływania – mówi dziewczyna.

  Po Mszy świętej młodzi wzięli udział w koncercie uwielbienia.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół