• facebook
 • rss
 • Pucharowi ministranci

  Jędrzej Rams

  dodane 12.12.2015 18:58

  Piłkarze z "Sarkandra" historycznymi zwycięzcami turnieju o puchar św. Mikołaja.

  Areny walk są znane - hale sportowe przy Gimnazjum nr 1 oraz przy Szkole Podstawowej nr 10. Przeciwnicy też raczej znani. To zazwyczaj koledzy ze szkoły bądź znajomi z innych diecezjalnych turniejów piłkarskich.

  - Pomysł rozgrywek o kolejne puchary narodził się z tego, że my, salezjanie, organizujemy zawody w minipiłkę nożną na jesieni. Zobaczyliśmy, że chłopcy bardzo się emocjonowali tymi rozgrywkami. Chcieli chodzić na treningi. A, wiadomo, treningi mają to do siebie, że muszą mieć jakiś cel. Dlatego wspólnie z księżmi diecezjalnymi z lubińskich parafii postanowiliśmy stworzyć Lubińską Ligę Ministrancką - mówi ks. Rober Gajewski SDB.

  Tym razem spotkali się 12 grudnia, by w ramach Lubińskiej Ligi Ministranckiej kopać piłkę i walczyć o puchar św. Mikołaja. Przed dwoma tygodniami walczyły zespoły m.in. z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Lubina, Chocianowa, Raszówki i Szklar Górnych. Grały wówczas klasy 4-6 szkół podstawowych, a nagrodą był puchar św. Andrzeja. - Jest to okazja do podkreślenia roli tych świętych w naszej kulturze. Powiedzenia, że andrzejki, mikołajki i walentynki mają konkretnych patronów - mówi ks. Robert Gajewski SDB.

  Tym razem do boju stanęli ministranci z klas gimnazjalnych z lubińskich parafii pw. św. Jana Bosko, Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Barbary, św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. Jana Sarkandra, a także parafia pw. Chrystusa Króla z Osieka. Bezapelacyjnymi i historycznymi zwycięzcami, bo to był pierwszy taki turniej, zostali ministranci z tej ostatniej parafii. Tuż za nimi wywalczył sobie miejsce "Maksymilian", a potem kolejno: Osiek, "św. Barbara", "św. Jan Bosko" oraz NSPJ.

  - Graliśmy w różnych turniejach, m.in. w Ścinawie i Legnickim Polu. Nie gramy tak ostro, jak mogłoby być. Gdy przeciwnicy grają fair, to i my staramy się być w porządku. Cieszymy się, że możemy połączyć służenie przy ołtarzu z tworzeniem fajnej grupy na boisku - mówią jeden przez drugiego Wojtek Mazurek i Marcin Dominik z parafii pw. św. Barbary w Lubinie.

  20 lutego 2016 r. spotkają się ministranci i lektorzy ze szkół ponadgimnazjalnych, a wówczas nagrodą główną będzie puchar św. Walentego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół