• facebook
 • rss
 • Orszaki już się formują

  Roman Tomczak

  dodane 11.12.2015 10:52

  Lubin wie już, skąd i którędy przejdą uczestnicy Orszaku Trzech Króli. W ślad za miedziowym miastem idą kolejne. 6 stycznia ma nas być więcej niż kiedykolwiek. Przyłącz się i Ty!

  Pierwsze miasta w diecezji informują o przystąpieniu do przyszłorocznych Orszakach Trzech Króli. W stolicy Zagłębia Miedziowego kolorowy korowód przejdzie już po raz czwarty. Organizują go wspólnie Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko we współpracy z Urzędem Miejskim.

  Ks. Marcin Kozyra, dyrektor salezjańskiego liceum zachęca do przyłączenia się do Orszaku.

  - Chętnych zapraszamy najpierw do kościoła pw. św. Jana Bosko ona godz. 11.30. Po Mszy św. spod kościoła ruszy procesja Orszaku ulicami Jana Pawła II, Chocianowską, 1 Maja, Tysiąclecia, Rynkiem, Chrobrego na Wzgórze Zamkowe - informuje ks. Kozyra. Jak dodaje, Orszak w Lubinie organizują ludzie, którzy chcą po prostu przyjść, pobyć ze sobą, wspólnie śpiewać kolędy i pokłonić się narodzonemu Zbawicielowi.

  - To otwartość i gościnność taka sama jak ta w Betlejemskiej Stajence. Piękno Orszaku polega bowiem na prostocie i prawdzie - odtwarzamy przecież wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat - zaznacza. Do Orszaku Trzech Króli w Lubinie zaproszeni są wszyscy: wierzący i niewierzący, każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania.

  - Zaproszenie do włączenia się w tę inicjatywę kierujemy szczególnie do dzieci i młodzieży z przedszkoli i różnego typu szkół z powiatu lubińskiego - dodaje ks. Marcin Kozyra.

  Orszaki, które przejdą ulicami miast naszej diecezji to, przejście królów z orszakiem do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. Inscenizacja ta odbywa się na wzór opisu w Ewangelii. Wydarzenie to służy m. in. uczczeniu święta religijnego, ale także promocji wartości chrześcijańskich i wspólnotowych wśród mieszkańców poszczególnych miast.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół