• facebook
 • rss
 • Wygraj wielbłąda na orszak!

  Jędrzej Rams

  dodane 01.12.2015 14:21

  Zagłosuj na jedną z miejscowości z naszej diecezji i daj jej szansę wygrania wielbłąda na Orszak Trzech Króli.

  Organizatorzy Orszaków Trzech Króli zapraszają wszystkie miejscowości, w których w najbliższą uroczystość Objawienia Pańskiego przejdą pochody, do wzięcia udziału w głosowaniu, w którym nagrodą będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia wielbłąda do orszaku z warszawskiego cyrku.

  W gronie walczących będzie w tym roku także Osiecznica, leżąca w diecezji legnickiej. - My będziemy szli w orszaku Trzech Króli po raz pierwszy. Zapraszając parafian do głosowania, chcę spopularyzować ideę orszaku i zaktywizować naszą wspólnotę do przygotowań. A czy mamy szanse? Oczywiście! Zanim zapowiedziałem głosowanie sprawdziłem zwycięzców z poprzednich lat. W zeszłym roku był to Borek Stary, który liczy (według Wikipedii) około 1,7 tys. mieszkańców. W parafii Osiecznica jest nas około 1,6 tys. Więc jest szansa - śmieje się ks. Artur Kaproń, proboszcz parafii pw. św. M. M. Kolbego w Osiecznicy.

  Regulamin głosowania przewiduje zakaz ponownego startu zwycięzców z lat poprzednich. To nie do końca podoba się ks. Adamowi Gadomskiemu, proboszczowi parafii pw. św Antoniego Padewskiego z diecezji pelplińskiej, który śmieje się, że po prostu inni boją się konkurencji. - Warto brać udział w takim konkursie, bo przede wszystkim promuje to miejscowość. Po drugie, angażuje więcej osób w przygotowania samego orszaku. O konkursie mówiliśmy bowiem w kościele, lokalnych i regionalnych mediach. Ostatecznie pokonaliśmy m.in. 180-tysięczny Rzeszów, który z nami konkurował do ostatniego dnia, do ostatniej chwili. Widać więc, że nawet takie małe miejscowości mogą wygrać z nieporównywalnie większą konkurencją. Udało nam się zdobyć ponad 4 tys. głosów. Głosowali mieszkańcy, głosowały rodziny, a także i osoby, który kiedyś były u nas na wakacjach. A sensacja z pojawienia się wielbłąda była wielka. Żałujemy, że nie możemy wziąć udziału znowu. Nie wiem, czy się nas obawiają? Szkoda, bo mieliśmy nadzieję na kolejne zwycięstwo - żartuje ks. Adam Gadomski.

  Fundacja przewiduje nagrody pocieszenia (za zajęcie II i III miejsca) w postaci czekoladek w liczbie równej oddanych ważnych głosów na daną miejscowość (do maksymalnej liczbę za II miejsce - 10 000 sztuk; za III miejsce - 5 000 sztuk).

  Głosowanie trwa od 1 grudnia od 12.00 do 15 grudnia do 12.00. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową: www.orszak.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół