• facebook
 • rss
 • Po drodze kondory i Copacabana

  Jędrzej Rams

  dodane 01.12.2015 07:30

  Polscy pielgrzymi są już w Peru i czekają na beatyfikację polskich męczenników.

  Beatyfikacja o. Zbigniewa Strzałkowskiego OFMConv. oraz o. Michała Tomaszka OFMConv. odbędzie się w Chimbote w Peru w najbliższą sobotę, 5 grudnia. Udały się na nią trzy pielgrzymki z Polski. Jedna z nich wyruszyła prosto z Legnicy.

  Legniccy pielgrzymi do czasu uroczystości beatyfikacyjnej odwiedzą m.in. Boliwię i Peru. W tym drugim zobaczą m.in. inkaskie miasto Machu Picchu, a także miejscowe sanktuaria czy nawet kaniony w Andach z latającymi nad nimi kondorami. Już za nimi jest wizyta w Copacabanie, największym sanktuarium Boliwii, oraz w La Paz. Po drodze odwiedzili też tamtejszych polskich ojców franciszkanów.

  Głównym punktem wyjazdu będą jednak odwiedziny w Pariacoto, miejscu męczeńskiej śmierci ojców Zbigniewa i Michała, oraz obecne miejsce ich kultu.

  - Nie jest to wycieczka. Jedziemy z kapłanami, więc będzie też codzienna Eucharystia. Dla nas to pielgrzymka i wspomnienie dwóch naszych męczenników - mówi Elżbieta Kot.

  Otrzymaliśmy właśnie kilka zdjęć od pielgrzymów. Prezentujemy je w galerii. Do zdjęć dołączona jest krótkie pozdrowienie dla czytelników "Gościa Legnickiego":

  Podróżujemy od soboty, codziennie coś nowego, ludzie, widoki. Opiekunem duchowym naszej grupy jest ks. Wiesław Złotek. Są jeszcze dwaj franciszkanie o. Edward Staniukiewicz i Bogdan Słys. Grupa liczy 30 osób. Dzisiaj wjeżdżamy w wysokie góry ok. 5 tys. m n.p.m. Andy są piękne.
  Pozdrawiam,
  Ela Kot

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół