• facebook
 • rss
 • Diakonia ubrana w struktury

  Jędrzej Rams

  dodane 20.11.2015 06:54

  Informacje o Światowych Dniach Młodzieży muszą dotrzeć nie tylko do młodych, ale też do starszych. Po co? O tym wolontariusze usłyszeli na szkoleniu medialnym w Bolesławcu.

  W Bolesławcu w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyły się warsztaty medialne dla wolontariuszy ŚDM Kraków 2016 z całej diecezji legnickiej. Przyjechała młodzież m.in. z Jeleniej Góry, Polkowic, Lubina, Zgorzelca i Legnicy.

  Głównym celem spotkania było wypracowanie nowej formy działania diakonii medialnej. Jest to jedna z czterech dużych grup podziału pracy w komitecie organizacyjnym, do których mogą się zapisywać wolontariusze. Pozostałe to diakonia liturgiczna, logistyczna oraz muzyczna.

  Na bolesławieckim spotkaniu ks. Robert Bielawski, odpowiedzialny za diakonię medialną, pokazywał m.in., w jaki sposób wykorzystać nowoczesne formy komunikacji do rozpowszechniania informacji o Światowych Dniach Młodzieży. Młodzi włączając się do tej akurat diakoni, będą tworzyć teksty, dźwięki, filmy i zdjęcia z wydarzeń przygotowujących do przyszłorocznych ŚDM, a także będą relacjonować pobyt gości podczas przyszłorocznych Dni w Diecezjach, które będą niejako preludium dla ŚDM w Krakowie.

  - Spotkaliśmy się, by naszą diecezjalną diakonię ubrać w struktury. Wszystko po to, by zwiększyła się liczba materiałów promujących ŚDM. Chcemy dotrzeć tak do młodych, którzy mogą zostać wolontariuszami, jak i do starszych, do których będzie zależała decyzja, np. czy przyjąć pielgrzymów z całego świata pod swój dach na czas Dni w Diecezjach. Przyjezdni deklarowali bowiem, że przyjeżdżając do Polski, nie chcą mieszkać w internetach czy hotelach, ale chcą poczuć ducha polskich rodzin. Szykujemy się, że może do wszystkich sześciu campusów przyjechać nawet do 6 tys. pielgrzymów. Potrzeba więc wolontariuszy, którzy będą się dzielić swoimi talentami - mówi ks. Robert Bielawski.

  Dlatego młodzi poznali m.in. jak się redaguje teksty, w jaki sposób robić ciekawe zdjęcia czy jak współpracować z katolickimi i niekatolickimi redakcjami. - To było kolejne, bodaj czwarte takie moje szkolenie w ramach przygotowań. Na każdych dowiaduję się czegoś ciekawego, czegoś dobrego, czegoś co mi się później przydaje - mówił Norbert Karwas z Jeleniej Góry.

  W diecezji legnickiej jest sześć miast, które przyjmą gości podczas przyszłorocznych Dni w Diecezjach. Na kilka dni do naszej diecezji może przyjechać łącznie nawet około 6 tys. gości. Aby ich godnie przyjąć, są potrzebni wolontariusze oraz ochotnicy, którzy m.in. podejmą się ugościć ich pod swoim dachem między 20 a 25 lipca 2016 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół