• facebook
 • rss
 • Z mocą Ducha Świętego

  Roman Tomczak

  dodane 16.11.2015 10:31

  Rekolekcje ewangelizacyjne to ważna część działalności "Domu Chleba" w Osłej. W niedzielne popołudnia odbywają się tam Seminaria Odnowy Wiary.

  Rekolekcje do osób, które chcą pogłębić swoje przeżywanie Boga, mówił o. Marek Skiba, gospodarz w „Domu Chleba”. W ub. niedzielę odbyło się siódme z ośmiu zaplanowanych spotkań rekolekcyjnych.

  Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele ruchów, grup i wspólnot oraz osoby niezrzeszone pragnące pogłębić więź z Jezusem Chrystusem w Jego Kościele z Polkowic, Lubina czy Bolesławca.

  Seminaria Odnowy Wiary w Osłej odbywają się już od kilku lat. Zawsze podzielone są na osiem tematycznych części z pierwszą, tzw. zerową.

  Niedzielne spotkanie odbyło się pod tytułem „Z fundamentem, medytacją i kierownictwem duchowym - modlitwa o napełnienie Duchem Świętym”. Seminarium pozwala skupić się na osobie Jezusa Chrystusa z podkreśleniem jednak, że do pełnej realizacji Jego nauki w naszym życiu potrzebujemy mocy Ducha Świętego.

  Znakomita forma przekazu, ogromna wiedza i doświadczenia jaką ma do zaoferowania uczestnikom o. Skiba sprawiają, że rekolekcje cieszą się niesłabnącym powodzeniem, i to zarówno wśród osób dojrzałych jak i młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • wojowniknajprzedniejszy
   13.09.2016 13:27
   Tak, ty wszystko wiesz najlepiej
   Zamach Smoleński.
   Kiedy dowiedziałem się o katastrofie samolotu rządowego, spontanicznie wypowiedziałem słowa; „No to Ruscy pokazali nam, gdzie jest nasze miejsce”.
   W odpowiedzi od moich kolegów, usłyszałem.
   „Tak, ty wiesz wszystko najlepiej”.
   Pytam, o co chodzi?
   Dlaczego nie dopuszczamy myśli, teorii, że to był zamach?
   Co takiego kieruje osądem ludzkim?
   Strach, niewiedza, brak odwagi w osądzie?
   Doprawdy nie wiem.
   Jest też inna grupa, która uparcie forsuje teorię o katastrofie; to płatni zdrajcy.
   Prosiłem kiedyś Boga, aby dał mi przywilej zaprowadzenia w najgłębsze pokłady piekła płatnych zdrajców ojczyzny.
   Oby Bóg na tę prośbę przystał.
   Obym wypełnił warunki ku temu, abym takim mógł być.

   Modlitwa powszechna
   Módlmy się w intencji ofiar zamachu Smoleńskiego.
   W intencji ofiar - delegacji rządowej, zmierzającej na obchody 70-rocznicy mordu katyńskiego - zamordowanych przez rosyjskie służby specjalne.
   Módlmy się o pokój Boży dla nich oraz sprawiedliwą karę dla ich morderców.
   Ciebie prosimy… (2016-08-26)
  • JAWA25
   13.09.2016 14:00
   a przy okazji usunąć z Wawelu Kaczyńskiego (apologeta komuny http://denuncjacje.blog.onet.pl/2010/04/03/q-12-l-kaczynski-i-w-jaruzelski-kumotry/)
  • eniac
   13.09.2016 14:03
   Polityczna nekrofilia aby tylko mieć paliwo do dzielenia Polaków
  • Fryderyk
   13.09.2016 14:15
   "Mówiąc o katastrofie smoleńskiej, użył pan jednak słowa "zginęli". To ważne, gdyż w publicznej debacie i nie tylko, coraz częściej zaczyna się pojawiać słowo "polegli".
   - W mojej opinii ci ludzie zginęli w tragicznym wypadku. Będę przy tym obstawał, gdyż do tej pory nikt mnie jeszcze nie zdołał przekonać do tego, że było inaczej. Kilka miesięcy temu rozmawiałem na ten temat z Antonim Macierewiczem i on spytał mnie o to, dlaczego nie uważam, że tam doszło do zamachu. Odpowiedziałem mu wtedy, że przez sześć lat nie udało mu się mnie do tego przekonać. Nie widzę w tej katastrofie takiej oczywistości. Dostrzegam natomiast różne problematyczne posunięcia organizacyjne oraz pewne lekkomyślne zachowania - zarówno obsługi rosyjskiej, jak i śp. Lecha Kaczyńskiego oraz pilotów. W mojej opinii w tym dniu wszyscy chcieli, by wszystko odbyło się bez zgrzytów. Rosjanie zapewne obawiali się, że jeżeli nakażą nam lądować w innymi miejscu, to strona polska będzie miała do nich o to pretensje. Moim zdaniem ta katastrofa była nieszczęśliwym splotem okoliczności. Warto podkreślić, że dała ona Polsce niesamowity rozgłos na świecie. Przecież Brazylia ogłosiła po niej żałobę narodową, czego nie zdecydowała się uczynić nawet po 11 września i zamachu na WTC. "
   Fragment wywiadu Przemysława Dubińskiego z Kornelem Morawieckim.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół