• facebook
 • rss
 • Brzmienia jedności z papieżem

  Jędrzej Rams

  dodane 19.10.2015 07:50

  Po dwóch dobach intensywnych przygotowań warsztatowych w niedzielny wieczór w bazylice mniejszej pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze odbył się niezwykły koncert papieski.

  Na tym koncercie było wszystko - przepiękne wykonanie i bogate treści   Na tym koncercie było wszystko - przepiękne wykonanie i bogate treści Jędrzej Rams /Foto Gość Zgromadzeni wysłuchali przepięknych wykonań licznych hymnów Światowych Dni Młodzieży, a także pieśni kojarzonych z postacią Jana Pawła II.

  Artystami byli głównie młodzi ludzie biorący udział we wspomnianych warsztatach. Wśród nich stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Są to członkowie zespołu "Tylko Ty" działającego od 2013 roku. Tworzą go uzdolnieni muzycznie stypendyści fundacji.

  Nie byłoby ich tam, gdyby nie coroczne wsparcie Polaków. Po 15 latach działania fundacji jest już ponad 2,5 tys. stypendystów, z tego ponad 1 tys. studentów – przyszli inżynierzy, lekarze, fizycy, a nawet kapłani. Reprezentację mogli oglądać i słuchać podczas koncertu w jeleniogórskiej bazylice. Ogólnie fundacji udało się pomóc ponad 12 tys. młodych ludzi!

  Wśród nich jest Asia Jaceniuk z Prochowic. - Jestem stypendystką od 6,5 roku. Kilka lat temu padł pomysł, żeby chętni stypendyści wysłali do fundacji swoje nagrania śpiewu bądź gry na instrumencie. Miał powstać zespół stypendystów, by pokazać, że wśród nas są też uzdolnieniu muzycznie ludzie. Spotykamy się teraz co miesiąc, szykując się do różnego rodzaju koncertów. Spotykamy się głównie ze względu na Dzień Papieski, przygotowując się do uświetniania tego dnia. Koncertowaliśmy w przeróżnych miejscach. W Jeleniej Górze jesteśmy po raz pierwszy. Są we mnie duże emocje, bo większość członków zespołu to są ludzie z całej Polski, a z diecezji legnickiej jestem ja - mówiła "nasza" stypendystka.

  Do otwartości jeleniogórzan odwołał się tez przed koncertem opiekun muzyczny zespołu Hubert Kowalski. - Mieszkaliśmy w Jeleniej Górze u rodzin. Doświadczyliśmy ich piękna. Mam nadzieję, że podczas koncertu będziemy umieli pokazać, dać odczuć, jak wszyscy tu zebrani jesteśmy rodziną nie z ciała, lecz z Ducha. Jak bliscy stają się sobie ludzie, których jednoczy jeden Duch. Boży Duch. Którzy odkrywają, że są dziećmi jednego Boga. To jest doświadczenie bezcenne, które potrafi motywować człowieka do działania - mówił artysta.

  Organizatorami całego tego święta papieskiego w Jeleniej Górze było Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne "U Erazma i Pankracego" wraz z Publicznym Katolickim Gimnazjum u św. Pankracego.

  Na poszczególnych stronach mogą państwo posłuchać i zasmakować w jakiej uczcie muzycznej wzięli udział obecni w bazylice:

  Hymn ŚDM 2016
  Jędrzej Rams

  «« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół