• facebook
 • rss
 • Potrójny jubileusz

  Roman Tomczak

  dodane 18.10.2015 21:05

  Wyjątkowe spotkanie odbyło się 17 października w zgorzeleckiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Cztery wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym celebrowały radość wspólnej modlitwy. Jedna z nich po raz pierwszy od 40 lat!

  W październiku 1975 r. w parafii św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu odbyło się spotkanie założycielskie pierwszej w tym mieście wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

  W czasach, kiedy socjalizm w Polsce miał swoje apogeum, grupa osób zafascynowana postacią ks. Franciszka Blachnickiego postanowiła pójść pod prąd propagandowo narzucanemu ateizmowi i zwrócić się całym swoim życiem w stronę Ducha Świętego.

  15 lat później dołączyła do nich kolejna wspólnota, "Dzieci Żyjącego Boga", która zawiązała się przy parafii pw. św. Bonifacego. Przed rokiem zaś powstała w Zgorzelcu wspólnota "Dzieci Światłości" przy parafii pw. św. Józefa Robotnika.

  Wszystkie trzy obchodziły jedno święto. Jednak najbardziej fetowani byli ci, którzy mają największy staż wspólnotowy. M.in. ks. Michał Czajkowski, który w 1975 r. "tchnął ducha" we wspólnotę parafii św. Jana, ks. Ludwik Sosnowski, ks. Zbigniew Dyl, s. Wanda i s. Krystyna, adoratorki Krwi Chrystusa, oraz wiele, wiele innych osób, od których to wszystko się zaczęło.

  - Można powiedzieć, że w tej parafii Duch Święty ma 40 lat - żartował podczas jubileuszowego spotkania członków tej wspólnoty ks. dr Jarosław Święcicki, diecezjalny duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym.

  Modlitwa uwielbieniowa podczas zawiązywania wspólnoty zaangażowała wszystkich obecnych   Modlitwa uwielbieniowa podczas zawiązywania wspólnoty zaangażowała wszystkich obecnych Roman Tomczak /Foto Gość

  - Dlatego cieszymy się bardzo, że są dzisiaj wśród nas ci, którzy rozeznali tego Ducha, że Duch Święty dzięki ich modlitwie, dzięki posłudze sióstr i braci, przemieniał ich serca - powiedział.

  Spotkanie rozpoczęło zawiązanie wspólnoty i uwielbienie Boga. Później najstarsi członkowie wspólnoty dzieli się swoimi świadectwami. Atmosfera spotkania zaczęła przypominać tę, jaka prawdopodobnie towarzyszyła zawiązaniu wspólnoty w 1975 r.

  - To Duch Święty sprawia, że po tych 40 latach cały czas jesteście młodzi, choć twarze się zmieniły i wiele głów czas przyprószył siwizną. Głosy mamy także te same i te same wzruszenia was ogarniają. To znaczy, że to, co było na początku 40 lat temu, było prawdziwe, autentyczne - mówił do zebranych ks. Jarosław Święcicki.

  Po modlitwie uwielbieniowej i zawiązaniu wspólnoty uczestnicy spotkania wzięli udział we Mszy św. Po niej wszyscy spotkali się na agapie. W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział nie tylko członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, ale także mieszkańcy miasta. Oprawę muzyczną spotkania zapewniła diakonia muzyczna Odnowy w Duchu Świętym z Polkowic.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół