• facebook
 • rss
 • Urządzić się - ale za jaką cenę?

  Roman Tomczak

  dodane 11.10.2015 17:40

  W Legnicy XV Dzień Papieski upływa m.in. pod znakiem 8. Legnickich Dni Chrześcijańskich. Ich inauguracja miała miejsce w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

  Jednym z podstawowych elementów Dnia Papieskiego jest zbiórka datków na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Tak było i tym razem   Jednym z podstawowych elementów Dnia Papieskiego jest zbiórka datków na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Tak było i tym razem Roman Tomczak /Foto Gość Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji legnickiej Marek Mendyk. We Mszy św. wzięli udział m.in. byli i obecni stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", poczty sztandarowe szkół noszących imię Jana Pawła II oraz organizatorzy 8. Legnickich Dni Chrześcijańskich. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewniła kapela góralska z Borówna k. Czarnego Boru.

  Zwracając się do wiernych w homilii, w kontekście tegorocznego hasła Dnia Papieskiego, bp Marek Mendyk zwrócił uwagę, że jesteśmy na co dzień świadkami, kiedy górę bierze postawa "urządzić się w życiu". - Ktoś może zapytać: a cóż w tym złego? Jakoś urządzić się trzeba. Mieć pracę, dom, pieniądze, przyjaciół, wpływy, władzę, rodzinę. Rodzinę wymieniłem na końcu, bo gdy rozglądam się wokół siebie, to zauważam, że sprawa rodziny jest przez codzienność odsuwana na dalszy plan. Czy nic w tym złego? Niezupełnie. Po pierwsze, trzeba zastanowić się nad priorytetami. A po drugie, trzeba zapytać o cenę, jaką człowiek jest gotów zapłacić za to urządzenie się w życiu, i o środki, jakimi stara się to osiągnąć. Coraz rzadziej zaś pytamy, czy są to środki moralnie dobre - mówił do wiernych biskup pomocniczy.

  Po Mszy św. goście tego dnia spotkali się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Tutaj odbył się koncert góralskiej grupy "Janicki". Tutaj także można było porozmawiać i zjeść papieską kremówkę   Po Mszy św. goście tego dnia spotkali się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Tutaj odbył się koncert góralskiej grupy "Janicki". Tutaj także można było porozmawiać i zjeść papieską kremówkę Roman Tomczak /Foto Gość

  W trakcie Mszy św. jedna z legnickich rodzin przeczytała modlitwę Jana Pawła II w intencji rodzin. Niedziela była drugim dniem trwania w naszej diecezji 8. Legnickich Dni Chrześcijańskich. W tym roku przebiegają one pod hasłem: "Rodzina - centrum miłości i życia".

  Wczoraj (10 października) w ewangelicko-augsburskim kościele Marii Panny odbył się koncert kwartetu wokalnego, który wykonał m.in. pieśni cerkiewne, muzykę baroku i utwory Mozarta. O tej inicjatywie, która ma potrwać do przyszłej niedzieli i zaangażować większość wspólnot chrześcijańskich w naszej diecezji, mówił po Mszy św. przedstawiciel Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej, głównego organizatora przedsięwzięcia.

  - Wiemy, że nauczanie Jana Pawła II ma swoje odzwierciedlenie m.in. w tworzeniu nowych szkół katolickich, w podejmowaniu przez szkoły świeckie tej drogi, jaką wyznaczył ich święty patron, ale także w takich inicjatywach jak Legnickie Dni Chrześcijańskie. Wokół tego wydarzenia jednoczą się wszystkie parafie chrześcijańskie: katolickie, ewangelicko-augsburskie, greckokatolickie i prawosławne. Wierzymy, że i dzisiaj możemy powierzać św. Janowi Pawłowi II swoje ziemskie sprawy i troski - powiedział.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół