• facebook
 • rss
 • Wyszkolony jak wolontariusz

  Jędrzej Rams

  dodane 05.10.2015 14:01

  Campus Legnica nie śpi i szykuje się do przyszłorocznego spotkania z papieżem.

  Ostatni weekend był bardzo pracowity, jeśli chodzi o kwestię przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. W Legnicy spotkali się ochotnicy i wolontariusze chcący jak najlepiej przygotować Dni w Diecezjach.

  Oprócz samej modlitwy, jak przed tygodniem w Jeleniej Górze-Cieplicach, młodzi spotykają się bowiem w centrach przyjęć młodzieży tzw. campusach, by szkolić się i tworzyć struktury, dzięki którym w lipcu 2016 roku będzie można spokojnie przyjąć uczestników ŚDM z zagranicy.

  W ostatni weekend gościem spotkania był Maciej Rajfur, dziennikarz Gościa Wrocławskiego, który opowiadał o tworzeniu krótkich filmów promocyjnych. Podzielił się on z młodymi swoją wiedzą m.in. o treściach, technikach czy nawet trickach, które wykorzystuje się by zainteresować widza.

  - Takie filmy mogą być bardzo pomocne w promocji Światowych Dni Młodzieży. Może uda się w ten sposób dotrzeć do innych młodych i zachęcić ich do wzięcia udziału bądź przyłączenia się do ich organizacji - mówiła Marta Murias, wolontariuszka.

  Wolontariusze legnickiego campusu   Wolontariusze legnickiego campusu Katarzyna Łasek Podobnie pozytywnie zaskoczeni byli też inni wolontariusze.

  - Należę do diakoni muzycznej. bardzo podobały mi się warsztaty przeprowadzone przez Maćka Rajfura. Nie spodziewałam się, że tak wiele i w tak radosny sposób można przekazać informacje - mówiła Jagoda, wolontariuszka.

  Cały czas są poszukiwaniu kolejni ochotnicy na wolontariuszy oraz do przyjęcia przyjezdnych z zagranicy. Więcej informacji na stronie www.domusmariae.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół