• facebook
 • rss
 • Imigrant to zagrożenie?

  Jędrzej Rams

  dodane 03.10.2015 16:07

  W Legnicy odbyła się manifestacja antyimigracyjna i antyislamska.

  Przeciwnicy przyjmowania przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu zwołali się przez najpopularniejszy serwis społecznościowy. Na manifestację w tym 100-tysięcznym mieście przyszło jednak niecałe 100 osób.

  - Jest to odpowiedź na plany rządu sprowadzania do Polski emigrantów. Wyrażamy opór, który istnieje w społeczeństwie wobec przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu. Chcemy bezpieczeństwa w kraju. Ściąganie imigrantów to zagrożenie dla Polaków - mówił organizator spotkania Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i jednocześnie "jedynka" w jeleniogórsko-legnickim okręgu wyborczym na liście Kukiz '15.

  Manifestanci przyjechali do Legnicy z różnych okolicznych miejscowości, m.in. Polkowic i Jawora. Zdecydowaną większość stanowili ludzie w wielu 20-30 lat.

  Uczestnicy przeszli przez rynek, skandując swoje antyimigracyjne hasła   Uczestnicy przeszli przez rynek, skandując swoje antyimigracyjne hasła Jędrzej Rams /Foto Gość - Mamy 3 mln osób żyjących poniżej granicy ubóstwa, ponad 2 mln bezrobotnych. Mamy bezdomnych, ludzi pozbawionych perspektyw. Nikt o tych ludziach nie myśli. Nie ma planu wyciągnięcia ich z tej sytuacji. Rząd chce zaś pomagać tym, którzy będą stanowić konkurencję na rynku pracy. Na nich czekają już praca i mieszkania. Protestujemy wobec takiego niedbania o Polaków - mówił Mateusz Nielipiński z Polkowic.

  Maszerujący przeszli legnicką Starówką, skandując hasła, m.in.: "Repatrianta, nie imigranta", "Miała być zielona wyspa, w zamian będzie terrorysta".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół