• facebook
 • rss
 • Niepewność powstrzymuje biegaczy

  Roman Tomczak

  dodane 01.10.2015 08:33

  Będzie czy nie będzie śniegu na jubileuszowy, 40. Bieg Piastów? Zapisali się już zawodnicy z 22 krajów. Jednak część ciągle zwleka w obawie, że aura znowu nie dopisze.

  Największa w Polsce impreza dla biegaczy narciarskich odbędzie się w dniach od 27 lutego do 5 marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Zgłosili się już zawodnicy z 22 krajów z trzech kontynentów. Jak poinformowało biuro zawodów, niektórzy biegacze zwlekają z zapisami, bo nie są pewni, czy będzie śnieg.

  Przeciwnego zdania z pewnością są narciarze, którzy nadesłali ponad 2 tys. zgłoszeń, choć do startów w Jakuszycach jest jeszcze pięć miesięcy. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów zapewniają, że nawet jeśli zima spłata narciarzom figla, to zrobią wszystko co w ich mocy, by Bieg Piastów się odbył.

  Po raz kolejny zawody zostaną rozegrane w formie festiwalu, który składać się będzie z wielu biegów organizowanych przez dziewięć dni. W związku z jubileuszem 40-lecia Biegu Piastów organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Jedną z nich jest możliwość zdobycia Korony Maratonów Dolnego Śląska.

  W ubiegłym roku śniegu ledwo wystarczyło, jednak wszystkie zawody się odbyły. Wielka w tym zasługa organizatorów Biegu Piastów   W ubiegłym roku śniegu ledwo wystarczyło, jednak wszystkie zawody się odbyły. Wielka w tym zasługa organizatorów Biegu Piastów Roman Tomczak /Foto Gość

  Otrzyma ją każdy, kto w 2016 roku ukończy Bieg  Piastów na głównym dystansie (54 km techniką klasyczną) i Wrocław Maraton (42 km 195 m). Barwa Korony będzie zależeć od łącznego czasu. Uhonorowani zostaną także zawodnicy, którzy wezmą udział we wszystkich trzech edycjach Biegu Piastów 2016: narciarskiej, biegowej (Letni Bieg Piastów) i rowerowej (Rowerowy Bieg Piastów).

  Zgłoszenia na Bieg Piastów 2016 przyjmowane są od początku września. Nadesłane zostały z całej Polski (najwięcej z Warszawy), ale także z 22 innych krajów świata, w tym z Kanady, Stanów Zjednoczonych czy Indii. Prawie 650 osób zapisało się na 54 km, ponad pół tysiąca na 25 km.

  Sporym powodzeniem cieszą się także dystanse 12.5 oraz 9 km (333 i 276 osób). Niemal 220 zawodników wybrało bieg techniką klasyczną na 28 km. Po około 40 osób jest na listach trzech biegów rodzinnych: dwóch na 10 km (w tym nocnego) i na 15 km.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół