• facebook
 • rss
 • Habilitacja za sposób życia

  Jędrzej Rams

  dodane 22.09.2015 10:11

  Powiedz w rodzinie, że w Jeleniej Górze rusza diecezjalny Uniwersytet Trzeciego Wieku.

  Zajęcia w Jeleniej Górze będą się odbywały w pierwsza i trzecią sobotę miesiąca a miejscem kształcenia będą sale lekcyjne gimnazjum katolickiego (Dom Parafialny  Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplice, ul. PCK 23; 58-560 Jelenia Góra).

  Program zajęć jest niezwykle bogaty. Obejmuje poznawanie poszczególnych zagadnień z m.in. teologii ogólnej, ale też i biblijnej (Stary i Nowy Testament, "trudne karty Biblii"), historii sztuki czy też naukę języków biblijnych oraz nowożytnych.

  Od 2008 roku na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowanego przez diecezję legnicką w Legnicy uczęszcza Leszek Michalewicz.

  - Największą wartością jest możliwość pogłębienia wiedzy i wiary. Również ważne jest poznanie osób, które mają podobny sposób widzenia świata. Nie bez znaczenia jest stworzenie wspólnoty, z którą chce się bywać. Kurs w ramach UTW trwa dwa lata, ale nie oznacza to, że później nie można przychodzić na wykłady. Z żoną śmiejemy się, że już powoli robimy habilitację, bo jesteśmy tam siódmy rok! Krótko mówiąc Uniwersytet stał się dla nas sposobem życia - mówi Leszek Michalewicz z Legnicy.

  Wymagane dokumenty: podanie, zdjęcie legitymacyjne, ksero dowodu osobistego. Miejsce składania dokumentów (osobiście lub korespondencyjnie): ul. PCK 23; 58-560 Jelenia Góra, (Dom Parafialny Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplice). Dokumenty można składać w sekretariacie Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego od poniedziałku do piątku (godz. 9.00 -14.00). Telefon:  519-575-989.

  Więcej informacji: e-mail: utw@diecezja.legnica.ploraz na stronie www.utw.diecezja.legnica.pl.

  Inauguracja nowego roku akademickiego dla słuchaczy uczestniczących w zajęciach w Jeleniej Górze odbędzie się 17 października o godz. 10.00 w kaplicy gimnazjum katolickiego, ul. PCK 23 w Jeleniej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół