• facebook
 • rss
 • To się po ludzku opłaca!

  Jędrzej Rams

  dodane 16.09.2015 18:34

  Rodzina to nie problem społeczeństwa, ale jego siła - przypominali prelegenci tej konferencji.

  W auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej spotkali się samorządowcy z regionu legnickiego, którzy wysłuchali prelekcji o polityce prorodzinnej i wychowaniu. Sesję zorganizowano w ramach V Tygodnia Wychowania Katolickiego. Jej hasłem przewodnim były słowa: „Prawda fundamentem życia i wychowania”.

  O potrzebie takiego spotkania już na wstępie powiedział ks. dr Bogusław Wolański, duszpasterz rodzin diecezji legnickiej:

  Pierwszym prelegentem był bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski. Hierarcha mówił o panującym systemie wychowawczym, zwanym systemem prewencyjnym. Sięgnął przy tym do idealnego modelu stworzonego przez ks. Jana Bosko. Opiera się ona na trzech filarach: rozumie, wierze oraz miłości wychowawczej.

  Gościem specjalnym spotkania była Anna Szarycz, wiceprezydent Wrocławia, która opowiedziała zebranym o wrocławskim programie wsparcia rodzin:

    Anna Szarycz, wiceprezydent Wrocławia
  Jędrzej Rams /Foto Gość
  Wrocławski system zaczął się od współpracy ze szpitalami i tamtejszymi oddziałami ginekologiczno-położniczymi w celu zwiększenia komfortu rodzących kobiet. Były bowiem sygnały, że są one tam traktowane bez należytej empatii. Później magistrat zaczął porządkować system żłobków i przedszkoli, pomagać pracującym rodzinom, tworzyć system dużej rodziny, zakładać z parafiami poradnie specjalistyczne, a nawet konkretnie wspierać chorych i starszych w rehabilitacji czy spędzaniu wolnego czasu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół