• facebook
 • rss
 • Wieczernik w Bolesławcu

  Sławomir Puciato

  dodane 14.09.2015 08:51

  Cztery miejscowe parafie otworzyły się na nietypowe spotkanie z Jezusem.

  To był czas modlitwy, adoracji i uwielbienia Boga, konferencji na temat uzależnień i świadectw osób, które poradziły sobie z własnymi problemami. Od piątku do soboty Koronka do Miłosierdzia Bożego dawała początek spotkaniom. Następnie odbywały się konferencje, Eucharystia i wielbienie Boga - to radosne pełne ekspresji, jak i to najważniejsze, w ciszy i spokoju serca. Modlitwom uwielbieniowym przewodniczyli ks. Dominik Jezierski i ks. Jakub Sikorski. Towarzyszył im zespół Effatha. W piątek odbyła się także Droga Krzyżowa, a w ostatni dzień procesja różańcowa z figurą Matki Bożej – całości dopełniło ucałowanie relikwii św. Marii de Mattias.

  Elżbietanka s. Aniela, ks. Przemysław Newecki czy Łukasz Bęś „Bęsiu” raper z Jeleniej Góry – oni opowiadali o problemie uzależnień i sposobach, jak sobie z tym radzić. Podkreślali, że fundamentem, na którym buduje się prawidłowe relacje z ludźmi, jest rodzina; jeśli choć jedno z rodziców przejawia niedojrzałość emocjonalną lub samo boryka się z jakimś uzależnieniem – wtedy w podobny sposób kształtuje się życie młodej osoby. Łukasz i s. Aniela mówili, jak ważna jest modlitwa w czasie takich kryzysów: „Uzależnienie to są węzły: samotność, poczucie bycia niekochanym, ucieczka od życia... tylko Jezus może je rozwiązać! Każdego z sas przyprowadził tu Jezus, aby uprosić dar Ducha Świętego”.

  Opiekunem duchowym Wieczernika był ks. Józef Hupa, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, która współtworzyła spotkania wraz z parafiami: pw. św. Cyryla i Metodego, pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

  Idea „Bolesławieckiego Spotkania Młodych” narodziła się przed trzema lat w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zapoczątkowała je wspólnota Wieczernik Królowej Pokoju. W tym roku obok wspomnianych parafii w organizacje zaangażowały się Urząd Miasta Bolesławiec i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół