• facebook
 • rss
 • Patron na nasze czasy

  jr

  dodane 02.09.2015 21:07

  To ostatnie tygodnie peregrynacji po naszej diecezji obrazu św. Józefa.

  ​Obraz św. Józefa, kopia jego wizerunku z legnickiej katedry, wrócił na szlak peregrynacji przez parafie diecezji legnickiej. Pierwszą po wakacyjnej przerwie była parafia pw. św. Augustyna w Ciechanowicach w dekanacie Kamienna Góra Wschód.

  Tutaj przywitali go licznie zgromadzeni parafianie oraz zaproszeni goście - o. Robert Dziuda OFMConv. z Lwówka Śląskiego oraz ks. prałat Marian Kopko, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Wizyta obrazu stała się dobrym pretekstem do odnowienia zeszłorocznych misji świętych prowadzonych w parafii. I tego zadania podjął się o. Dziuda.

  Peregrynacja jest też okazją do powrotu do powszechnego niegdyś kultu tej postaci w Kościele, czego dowodem są liczne wizerunki Opiekuna Zbawiciela w naszych kościołach. - W młodości w mojej rodzinie był kult św. Józefa, ale głównie poprzez pieśni i litanię do niego przy osobach umierających. W końcu jest on patronem dobrej śmierci. Ale wiem, że jest on również patronem rodzin i na trudne czasy, dlatego cieszę się, że możemy gościć jego wizerunek i jakoś tak szczególniej się modlić do Boga za jego przyczyną - mówi Halina Szkaradek z Ciechanowic.

  Po parafii w Ciechanowicach obraz trafi do pozostałych parafii tego oraz sąsiedniego dekanatu, tj. Kamienna Góra Zachód. Pod koniec października wizerunek Opiekuna Zbawiciela wróci uroczyście po trzech latach wędrówki do legnickiej katedry. Stanie się to dokładnie 21 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół