• facebook
 • rss
 • Obecność i dar w chorobie

  Jędrzej Rams

  dodane 10.08.2015 17:44

  Bp Stefan Regmunt dziękując za wsparcie: "Odczuwałem, że należę do rodziny chrześcijańskiej".

  Bp Stefan Regmunt podziękował wiernym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za modlitwę podczas jego zmagań z choroba.
  Prezentujemy treść listu, ponieważ wiemy, że wielu wiernych diecezji legnickiej również ofiarowało swój czas i modlitwy za byłego biskupa pomocniczego naszej diecezji.

  Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, którzy otaczaliście mnie modlitwą w czasie, kiedy przebywałem w szpitalu,

  pragnę poinformować, że 1 sierpnia br. wróciłem do diecezji i w związku z tym spieszę, aby podziękować Wam za modlitwę o moje zdrowie. Przebywając w szpitalu, bardzo odczuwałem, jaką moc ma modlitwa. To ona dodawała mi sił w trudnym doświadczeniu choroby i mobilizowała do podejmowania wysiłku związanego z procesem leczenia.

  Ze wzruszeniem przyjmowałem informację o odprawionych Mszach św., odmówionym różańcu, koronce do Miłosierdzia Bożego i innych formach pomocy duchowej ofiarowanych w mojej intencji. Odczuwałem, że należę do rodziny chrześcijańskiej, która w trudnych momentach wspiera się i jest blisko. Bez modlitwy i duchowego wsparcia nie zdołałbym przejść wszystkich etapów leczenia. Bardzo dziękuję za ten dar chrześcijańskiej miłości i troski.

  Jak wspomniałem, od 1 sierpnia przebywam w diecezji. Obecnie trwa jeszcze okres rekonwalescencji, ale po jego zakończeniu – na miarę możliwości – chcę być do dyspozycji Diecezjan.

  Zapewniam, że każdego dnia dziękuję Bogu za Jego obecność przy mnie i dar tylu ludzi, którzy towarzyszyli mi w czasie powracania do zdrowia. Swoją dalszą posługę zawierzam Matce Bożej i Świętym, prosząc Was, Drodzy Bracia i Siostry, o dalsze wsparcie modlitewne.

  Polecam Bogu wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, które wyprosiły mi łaskę powrotu do zdrowia, i z serca Wam błogosławię.

  +Stefan Regmunt
  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

  Zielona Góra, 5 sierpnia 2015 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół