• facebook
 • rss
 • O sercu w Radawiu

  Jędrzej Rams

  dodane 04.08.2015 15:03

  Pątnicy pokonują w nieznośnym żarze kolejne kilometry.

  Siódmy dzień pątniczego szlaku to przejście z noclegowej Jełowej do oddalonego aż o 35,2 km Dobrodzienia.

  Poniższe króciutkie filmiki pokazują, w jak pięknej porannej scenerii przyszło ruszać grupom XXIII Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

  Po drodze pątnicy odwiedzili Radawie i tamtejsze Pola Legnickie. Tam skryli się przed żarem lejącym się z nieba i wzięli udział w Eucharystii.

  Wtorek na pielgrzymkowym szlaku był dniem wdzięczności służbom za ich pracę na rzecz wspólnoty. Stąd Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Bryłkowski, przewodnik grupy nr 7. Obecnie jest neoprezbiterem, a przez szereg lat służył pielgrzymce w służbach. Przy ołtarzu towarzyszył mu ks. Dawid Kostecki, również neoprezbiter. Na koniec obaj kapłani udzielili specjalnego błogosławieństwa.

  Msza święta w Radawiu   Msza święta w Radawiu Jędrzej Rams /Foto Gość Pojawił się też ks. Marian Kopko, twórca pieszej pielgrzymki legnickiej.

  - Bardzo się cieszymy z przyjścia pątników z diecezji legnickiej. Specjalnie przygotowaliśmy wam to miejsce, bo ksiądz Marian przed laty obiecał, że zawsze będziecie tutaj zachodzić - mówił ks. Józef Mucha, proboszcz z Radawia, który w tym roku obchodzi 50. rocznicę święceń prezbiteratu.

  Kazanie wygłosił ks. Mariusz Majewski, główny przewodnik XXIII PPL na Jasną Górę. Skupił się na sercu jako miejscu spotkania z Bogiem.

  Po Eucharystii tysiąc pielgrzymów do syta najadło się tradycyjną radawską grochówką. Po niej o godz. 14 wyruszyli w kierunku Dobrodzienia.

  Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę
  Jędrzej Rams

  XXIII Piesza Pielgrzymka Legnicka
  Jędrzej Rams

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół