• facebook
 • rss
 • Owocne powroty nowogrodźczan

  Jędrzej Rams

  dodane 26.07.2015 12:10

  Tej niedzieli nareszcie się ziściło marzenie członków grupy nr 3.

  Trwa gwiaździste zejście poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę do stolicy diecezji. W sobotę wieczorem grupa nr 5, która wyszła w piątek ze Zgorzelca, osiągnęła Nowogrodziec. Trzeci dzień ich wędrówki rozpoczęła Eucharystia w kościele pw. śś. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu. 

  Tego dnia dołączyli do nich członkowie grupy nr 3 z ziemi bolesławiecko-nowogrodzko-chojnowskiej.

  - To było ciche marzenie kilku członków naszej grupy. Są to osoby, które wróciły na pielgrzymkowy szlak po kilku latach nieobecności. Wówczas w grupie nr 3 chodziła liczna grupa z Nowogrodźca. Oni postanowili wskrzesić tradycję licznej reprezentacji z ich miasta. Miała być to forma promocji, bo któż nie chciałby wyruszyć na pielgrzymkę spod własnego domu? - mówi ks. Dawid Kostecki, przewodnik "trójeczki".

  Okazuje się, że dla wielu nowogrodźczan okazja goszczenia pielgrzymów była okazją do wspomnień. - Byłam na pielgrzymce raz w życiu, 10 lat temu. Do dzisiaj pamiętam, jak wspaniale przyjmowali nas ludzie po drodze. Teraz więc sama miałam pragnienie przyjąć pątników. I okazało się, że wspomnienia odżyły. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy nie pójść w przyszłym roku - mówi Rozalia Aniszewska.

  Żegnając pielgrzymów, proboszcz z Nowogrodźca cieszył się, że choć raz w roku miasto może być miejscem prawdziwie pielgrzymkowym i może cieszyć się z obecności dużej liczby pątników.

  - Co prawda, Nowogrodziec znajduje się na szlaku jakubowym i czasami gościmy pielgrzymów idących nawet do Santiago de Compostela, ale pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Legnickiej stanowią dla nas szczególną radość - mówił ks. Krzysztof Słabicki.

  Ta połączona "piąteczkowo-trojeczkowa" grupa dotrze w niedzielę wieczorem do Bolesławca, w poniedziałek już jako dwie osobne grupy ruszą przez Chojnów do Legnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół