• facebook
 • rss
 • Pasja pełna kolorów

  Jędrzej Rams

  dodane 29.07.2015 00:00

  Hasło XXIII Pieszej Pielgrzymki Legnickiej będą tworzyły słowa: "Życie z pasją".

  - Można je odbierać dwojako. Po pierwsze jako coś co zachwyca i motywuje do działania, a z drugiej strony wielu z nas niesie krzyże, które są niejako pasją, męką – mówi ks. Tomasz Metelica, odpowiedzialny za przygotowanie materiałów formacyjnych. 

  I tak pierwsze dni pielgrzymowania upłyną pod znakami pasji m.in. dobroci, wolności, wspólnoty czy powrotu. Wokół każdego mini-hasła zostaną zbudowane poszczególne konferencje na trasie oraz punkty dnia. 

  I tak dla przykładu pasja powrotu wypada w piątek, a więc jednocześnie pielgrzymkowy dzień pokutny. Będzie możliwość ucieczki od grzechu, czyli spowiedzi świętej podczas nabożeństwa pokutnego w Oławie. W piątki Piesza Pielgrzymka Legnicka odprawia też nabożeństwo Drogi Krzyżowej na trasie przejścia. Jednocześnie do każdej pasji będzie przypisane konkretne wydarzenie z Pisma Świętego. Dla pasji powrotu będzie to ucieczka z Egiptu. Inny dzień będzie wspominał spotkanie Zacheusza z Jezusem. Kto przypomina sobie ten fragment Ewangelii nie będzie zdziwiony, że zadaniem dla wszystkich będzie zaproszenie kogoś z innej grupy na posiłek. 

    Podobny będzie dzień z pasją służby. – Poprzez pracę na rzecz reszty pątników członkowie służb często nie maja możliwości zapoznać się z tymi, którym służą. Dlatego każda grupa wylosuje konkretną formację i zaprosi ją na jedzenie. Z jednej strony porządkowi czy osoby na napojach poznają lepiej pątników, z drugiej strony pielgrzymi będą mogli poznać członków grupy nr 0 – mówi ks. Tomasz Metelica podczas prezentacji hasła. 
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół