• facebook
 • rss
 • Jak za króla Sasa

  Roman Tomczak

  dodane 03.07.2015 11:58

  Niemiecka grupa muzyczna "Michaelis Consort" oraz polski kwartet smyczkowy "Musicarius" przywracają do życia Capelę Polską, nadworny zespół muzyczny polskich królów elekcyjnych. Zespołowi nadano nazwę "Nova Capela Polska".

  To orkiestra królów Augusta II Mocnego i Augusta III, królów Polski i elektorów saskich.

  - Na początku lipca "Nova Capela Polska" wyrusza w trasę koncertową po miastach Niemiec i Polski. W piątek wieczorem, 10 lipca, zawita także do Zgorzelca - mówi Magdalena Zielińska ze Stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen, współorganizatora koncertów.

  - Muzycy zaproszą do świata barokowych dźwięków wszystkich mieszkańców Europa-Miasta. Koncert odbędzie się na terenie Skweru Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednakże datki są mile widziane - dodaje.

  Koncerty w przestrzeni publicznej, grane w parkach czy też na ulicy, na dobre zagościły już w repertuarze zespołu. Muzycy wychodzą z tradycyjnych sal koncertowych, zapraszając tym samym do wspólnego muzycznego przeżycia także tych, którzy na co dzień stronią od "klasyki".

  Koncert wzbogacony będzie o wystawę dotyczącą historii polsko-niemieckiej, którą będzie można oglądać w trakcie koncertu. Wieczorne wydarzenie poprzedzą warsztaty muzyczne dla dzieci z przedszkoli ze Zgorzelca i Görlitz. Odbędą się one w Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym Meetingpoint Music Messiaen w Zgorzelcu.

  Współorganizatorem koncertu jest Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Projekt współfinansowany jest ze środków Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów Landu Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii, fundacji "Mitteldeutsche Barockmusic e.V." oraz Miasta Zgorzelec.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół