• facebook
 • rss
 • Nie tylko klocki lego

  Roman Tomczak

  dodane 13.06.2015 21:50

  Wśród wystawców na legnickich targach dla dzieci sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Diecezji Legnickiej.

  Na terenie Letia Business Center rozpoczęły się dziś I Targi dla Dzieci i Rodziców "Dziecięcy Miszmasz". Obok stoisk z puzzlami, dziecięcymi bucikami czy kursami językowymi dla najmłodszych, znalazło się stoisko dwóch poradni życia rodzinnego - z Lubina i Jawora.

  - Stwierdziliśmy, że jest to znakomite miejsce, aby przez bezpośredni kontakt z rodzicami, którzy tu przyjdą po oferty przedszkoli czy firm, zainteresować ich także naszą ofertą - mówi Agata Szymkowiak ze Specjalistycznej Poradni im. św. Joanny Beretty-Molli w Lubinie. A ta oferta to m.in. bezpłatne porady doradców rodzinnych, terapeutów zajmujących się uzależnieniami, pediatrów czy psychologów.

  - W ofercie poradni rodzinnych w Legnicy, Lubinie czy Jaworze nie brakuje także specjalistów z innych dziedzin - logopedów, położnych środowiskowych czy prawników, i to zarówno prawa kościelnego, jak i cywilnego. Te trzy poradnie to także warsztaty tematyczne, wykłady oraz grupy wsparcia dla osób w trudnej sytuacji - wylicza A. Szymkowiak.

  Organizatorzy zapewniają, że targi dla rodziców i dzieci nie mają nic wspólnego z jarmarcznym charakterem. Tu liczą się edukacja i pomoc w najbardziej palących kwestiach wychowawczych   Organizatorzy zapewniają, że targi dla rodziców i dzieci nie mają nic wspólnego z jarmarcznym charakterem. Tu liczą się edukacja i pomoc w najbardziej palących kwestiach wychowawczych Roman Tomczak /Foto Gość

  Na tym samym stoisku można było spotkać także przedstawicieli najmłodszej w diecezji Poradni Specjalistycznej im. św. Ojca Pio, która 10 kwietnia powstała w Jaworze.

  - Stoisko nasze cieszy się sporym zainteresowaniem. Ludzie pytają przede wszystkim o zakres pomocy, którą świadczymy, o psychologa, bo - jak się okazuje - z tym mają najwięcej kłopotów rodzice - mówi Marek Jabłoński, doradca rodzinny z poradni przy par. św. Marcina w Jaworze.

  Monika Szerszeń-Pichla, reprezentująca firmę Hanaprojekt, organizatora targów, mówi, że ich idea polega na skojarzeniu w jednym miejscu rodziców, dzieci i przedstawicieli firm, które mają im coś do zaoferowania. Jednak nie tylko o zabawki tu chodzi.

  - Na targach można znaleźć zarówno ofertę zabawową dla dzieci, jak i szeroki panel edukacyjny dla rodziców - wyjaśnia. - W natłoku chińszczyzny, która nas zalewa, możliwość spotkania producentów cenionych za jakość i walor ekologiczny zabawek pojawiła się w Legnicy po raz pierwszy.

  Do tego dochodzi panel edukacyjny dla rodziców, prowadzony rzez psychologów, lekarzy i pedagogów. Zajęcia dotyczą takich zagadnień, jak: dostosowywanie skali nagród, pierwsza pomoc w sytuacji zagrożenia życia czy warsztaty językowe dla dzieci oraz budowanie poczucia własnej wartości. Taka wiedza jest dla rodziców bezcenna - uważa M. Szerszeń-Pichla.

  Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele zarówno znanych marek światowych, jak i małych firm rodzinnych. W programie dwudniowych (13 i 14 czerwca) targów znalazły się m.in. gimnastyka dla smyka, spotkanie z królem Julianem, spotkanie w Stumilowym Lesie z Kubusiem i Tygryskiem, zajęcia taneczne, plastyczne oraz sportowe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół