• facebook
 • rss
 • Festiwal talentów

  Roman Tomczak

  dodane 06.06.2015 19:37

  Dwa pierwsze miejsca to najlepszy dowód na to, że festiwal w Sobocie odwiedzają mistrzowie piosenki. Ciasno było także na pudle w kategorii zespołów.

  Niewielka wieś i parafia w Sobocie od czterech lat jest gospodarzem festiwalu piosenki religijnej "Któż jak Bóg?".

  Festiwal za swój znak rozpoznawczy ma tematykę wykonywanych utworów - mają być o aniołach, świętych i powołaniu człowieka. W tym roku przewidziano dodatkowe kategorie - piosenki o św. Janie Bosko i bł. Karolinie Kózkównie.

  Sobotni (sic!) festiwal wyróżnia także najbardziej malowniczo położona scena na świecie.

  Na pachnącym sianem stoku obok plebanii słucha się i snuje marzenia najlepiej. To właśnie dlatego do Soboty co roku lgną zespoły i soliści nawet z odległych miejscowości. Oprócz wykonawców z terenu naszej diecezji pojawili się goście m.in. z Poznania, Gorzowa Wlkp., a nawet z Mińska Mazowieckiego!

  Zarówno jury, jak i publiczność byli zgodni, że poziom artystyczny michalickiego festiwalu (parafia prowadzona jest przez ks. Zbigniewa Pajora, michalitę) rośnie w tempie geometrycznym.

  Po czterech edycjach festiwalu śmiało można powiedzieć, że Sobota to miejsce, w którym sprawdzić chcą się najlepsi soliści i najciekawsze zespoły w Polsce. Kto nie wierzy, nich przyjedzie w przyszłym roku. Jury festiwalowe nie miało więc łatwego zadania. Widać to na podstawie werdyktu jury, które zarówno w przypadku wokalistów, jak i zespołów musiało przyznać miejsca ex aequo.

  ... ex aequo z Karoliną Mikołajczak z Lipna w woj. wielkopolskim   ... ex aequo z Karoliną Mikołajczak z Lipna w woj. wielkopolskim Roman Tomczak /Foto Gość

  Ostatecznie dwa pierwsze miejsca wśród solistów zajęły Karolina Mikołajczak z Lipna (Wielkopolska) oraz Katarzyna Mielnik z Gorzowa Wlkp.

  Tę ostatnią wyróżniono także w kategorii piosenek o bł. Karolinie Kózkównie. Drugie miejsce w kategorii solistów przyznano Malwinie Kulisiewicz z Wrocławia, a trzecie - Aleksandrze Kociembie z Przesieczan (Dolny Śląsk).

  Wśród zespołów pierwsze miejsce przyznano grupie wokalno-instrumentalnej "Fani Boga" z Lipna w Wielkopolsce. Drugie miejsce zajęły "Agatki" ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych (diecezja legnicka).

  Na trzecim miejscu uplasowały się schola "Chocianowskie Nutki" oraz schola ze Stronie Śląskiego. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali od sponsora festiwalu autentyczne, profesjonalne gitary elektroakustyczne (z futerałem!).

  Oto lista wszystkich uczestników tegorocznej odsłony festiwalu "Któż jak Bóg?" w Sobocie:

  Soliści:
  - Emil Kowaliszyn - Wleń (woj. dolnośląskie)
  - Karolina Mikołajczak - Lipno (woj. wielkopolskie)
  - Aleksandra Kociemba - Przesieczany (woj. dolnośląskie)
  - Michał Jucha - Wleń (woj. dolnośląskie)
  - Katarzyna Mielnik - Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie)
  - Malwina Kulisiewicz - Wrocław (woj. dolnośląskie)


  Zespoły:
  - Schola "Chocianowskie Nutki" - Chocianów (woj. dolnośląskie)
  - Schola Stronie Śląskie (woj. dolnośląskie)
  - Schola dziecięca "Święci Wniebowzięci" - Chodzież (woj. wielkopolskie)
  - Zespół wokalny „Agatki”- Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych (woj. dolnośląskie)
  - Schola Elżbietańska przy parafii św. Mikołaja we Wleniu (woj. dolnośląskie)
  - Zespół wokalno-instrumentalny "Fani Boga" - Lipno (woj. wielkopolskie)
  - Zespół dziecięcy "Iskra" - Jelenia Góra (woj. dolnośląskie)
  - Zespół "Bendecidos" - Zgorzelec (woj. dolnośląskie)
  - Chór Kameralny Zespołu Szkół Ekonomicznych - Mińsk Mazowiecki (woj. mazowieckie)
  - Zespół "Źródło" - Lwówek Śląski (woj. dolnośląskie)

  Głównym organizatorem festiwalu była parafia pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie. W przygotowaniu tego święta muzyki pomagali Lwówecki Ośrodek Kultury oraz Referat Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej.

  Jednak największe brawa i uznanie należą się niewielkiej grupie wiernych, zwłaszcza pań i dziewcząt, wolontariuszek, które z oddaniem godnym wielkiej sprawy spowodowały, że czwarta edycja sobotniego festiwalu okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym i artystycznym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół