• facebook
 • rss
 • Dzień Dziecka z miłością

  Jędrzej Rams

  dodane 02.06.2015 14:03

  Blisko 4000 dzieci bawiło się dzięki Caritas w legnickim parku miejskim.

  Od kilku lat jednego czerwcowego dnia Legnica należy do dzieci. W tym roku "przejęcie władzy" odbyło się 2 czerwca, a wzięło w nim udział przeszło 4000 młodych osób.

  Zgodnie z planem dzieci spotkały się już o godz. 10 w legnickiej katedrze. Po Eucharystii sprawowanej przez bp. Zbigniewa Kiernikowskiego dzieci udały się do parku miejskiego.

  Kolorowemu korowodowi przewodziła orkiestra górnicza z Bogatyni, a wśród idących był m.in. bp Zbigniew Kiernikowski oraz dzieci z polskich rodzin z Drohobycza, które przyjechały do Legnicy dzięki Towarzystwu Przyjaciół Dzieci.

  Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji: słodycze, malowanie twarzy, zabawa w dmuchanych zamkach, zawody biegowe. Te ostatnie odbyły się w ramach V Biegu Papieskiego, który ma upamiętniać wizytę Jan Pawła II w Legnicy. Doszło do niej dokładnie 2 czerwca 1997 roku, czyli 18 lat temu.

  W przygotowaniach obok Caritas Diecezji Legnickiej, udział wzięli: miasto i powiat Legnica, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Jeronimo Martins, główny sponsor. Na wysokości zadania stanęli też funkcjonariusze m.in. policji, straży granicznej czy pogotowia ratunkowego, którzy wystawili wozy bojowe, stoiska z materiałami prewencyjnymi czy też urządzili pokazy ratownictwa.

  Tego dnia biskup wręczył też podziękowania członkom kilku Szkolnych Kół Caritas: ze szkoły podstawowej nr 4 w Legnicy i szkoły podstawowej w Sokołowcu oraz z zespołu szkół integracyjnych w Lubinie, szkoły podstawowej nr 1 w Polkowicach a także z gimnazjum w Jerzmanicach.

  Dzień Dziecka w Legnicy
  Jędrzej Rams

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół