• facebook
 • rss
 • Zawód dotknięty uważa się za wybrany

  Roman Tomczak

  dodane 12.05.2015 12:56

  Czy wystarczy jeden dzień, żeby gimnazjalista przekonał się, czy chce być kucharzem, logistykiem, mechanikiem czy może informatykiem? Pomaga w tym projekt kamiennogórskiej SSMP.

  Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości realizuje program „Mój zawód to moja przyszłość - dotknąć zawodu”. Jak wyjaśnia Iwona Krawczyk, prezes kamiennogórskiej strefy, zajęcia odbywają się bezpośrednio u pracodawców.

  - Dzięki temu uczniowie mają możliwość "dotknięcia" wybranych przez siebie zawodów, w rzeczywistych warunkach pracy. To istotny krok na drodze kariery zawodowej - uważa.

  Dziś (12.05) kolejna grupa uczniów, tym razem z powiatu lubańskiego, poznawała wybrane przez siebie profesje.

  Zajęcia realizowano u pięciu pracodawców, w firmach Kosikowski & Kresky, HS Lubań, w Zakładzie Gospodarki i Usług Komunalnych, w Motelu Łużyce w Lubaniu oraz Interferie Aqua Park Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju. Uczniowie poznawali zawody branży metalowej, mechanicznej, informatycznej, gastronomicznej i hotelarskiej.

  Dzięki wspólnemu projektowi szkoły będą kształcić młodzież na potrzeby rynku pracy, uczniowie realizować się w wybranej przez siebie profesji, a pracodawca - zatrudniać wykwalifikowanego pracownika.

  Z programu skorzystało dotychczas ponad stu gimnazjalistów. Do końca maja w projekcie weźmie udział dwustu kolejnych. Program jest realizowany w ramach Uniwersytetu Zawodowego dla Gimnazjalistów. To kolejna inicjatywa kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, będąca częścią klastra edukacyjnego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół