• facebook
 • rss
 • Bera: Musimy wykorzystać tę szansę

  Roman Tomczak

  dodane 07.05.2015 09:59

  Jawor chce włączenia prawie 330 ha do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Władze miasta uważają, że atrakcyjność terenu wzrośnie wraz z budową trasy S3.

  Zgodę na to wyrazili radni podczas ostatniej sesji. Uchwała to pierwszy krok do utworzenia na terenie LSSE podstrefy jaworskiej.

  - Zagospodarowanie jaworskiej podstrefy to dla mnie priorytetowe przedsięwzięcie na najbliższe lata - mówi Emilian Bera, burmistrz Jawora. Włodarz miasta uważa, że jest realna szansa, aby te tereny w końcu zapełniły się firmami. - To ogromna szansa dla miasta, którą musimy wykorzystać - podkreśla.

  Władze strefy dopingują jaworski magistrat. - Za kilka lat będzie przebiegała tutaj trasa o ogromnym znaczeniu dla rozwoju przedsiębiorczości. To będzie magnes dla firm, które mogą tu inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Cieszymy się, że władze Jawora już dziś myślą perspektywicznie i chcą zadbać o gospodarczy rozwój gminy, dołączając do naszej strefy - komentuje Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  LSSE ma już 18 podstref w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych szlaków komunikacyjnych tej części Europy. Od lutego w ramach projektu "S3 - Droga Wielkich Możliwości" ministerstwo gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne i samorządy Polski zachodniej łączą siły, aby zainteresować przedsiębiorców terenami w pasie istniejącej i projektowanej ekspresówki S3. Pomysł włączenia się w projekt Jawora jest jego naturalnym efektem. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie minister gospodarki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół