• facebook
 • rss
 • Księże Rysiu, dziękujemy!

  Jędrzej Rams

  dodane 05.05.2015 21:04

  W Leśnej spoczął śp. ks. Ryszard Dąbrowski, proboszcz kamiennogórskiej parafii.

  W kościele pw. Chrystusa Króla odbyły się uroczystości pogrzebowe. Ks. kanonik Ryszard Dąbrowski pochodził z parafii w Leśnej i to wolą rodziny było, by jego doczesne szczątki spoczęły na tutejszym cmentarzu.

  Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Marek Mendyk. Towarzyszyło mu kilkudziesięciu kapłanów, w tym wielu z rocznika święceń 1982, tego, w którym prezbiterem został zmarły kapłan. Obok rodziny w ostatniej drodze wzięli udział przedstawiciele parafii, w których pracował ks. Dąbrowski, m.in. Siedlec koło Lubina i Kamiennej Góry.

  W pierwszej części homilii bp Marek Mendyk zwrócił uwagę na nadzieję chrześcijańską na wieczne życie, którą potwierdza nam sam Jezus Chrystus:

  Druga część była już bardziej osobista i poświęcona wspomnieniu zmarłego prezbitera:

  W pożegnalnych słowach przedstawiciele grup parafialnych wspominali wielką pobożność i gotowość do pracy ks. Ryszarda:

  Zmarły prezbiter odszedł do Pana 25 kwietnia 2015 r., podczas pielgrzymki do Medjugorie. Do tej właśnie pielgrzymki nawiązał jego kolega rocznikowy w słowach pożegnalnych:

  Ks. Ryszard Dąbrowski odszedł do Pana w 57. roku życia i 33. roku kapłaństwa. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1982 r. Po święceniach prezbiteratu pracował jako wikariusz w parafiach w: Strzelinie, Wrocławiu-Leśnicy, Jelczu Laskowicach, Wiązowie, Sulikowie, następnie jako proboszcz w Siedlcach, a od 2012 r. w par. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół