• facebook
 • rss
 • Policja podsumowała majowy weekend

  Roman Tomczak

  dodane 04.05.2015 11:07

  Od 30 kwietnia do 3 maja na Dolnym Śląsku w 30 wypadkach zginęły 3 osoby, 28 zostało rannych. Policja zatrzymała 78 pijanych kierowców. To mniej niż rok temu.

  Najczęstsze przewinienia kierowców to jak zwykle za duża szybkość, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i kierowanie po alkoholu, lekceważenie znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów na drodze.

  W naszej diecezji podczas majówki jeden wypadek był śmiertelny. 2 maja na drodze nr 292 z Lubina do Składowic zderzyły się osobowy opel i seat. - Kierujący oplem 30-letni mężczyzna prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie na autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł - mówi nadkom. Krzysztof Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

  - Niestety, mimo wielu apeli o rozsądek, 78 osób ujawnionych i zatrzymanych przez funkcjonariuszy zdecydowało się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu. Majowy weekend był bardzo pracowitym okresem dla policjantów z wszystkich jednostek garnizonu dolnośląskiego - dodaje policjant.

  Najważniejszym celem czterodniowych działań policyjnych było zapewnienie poruszającym się po drogach województwa bezpiecznej podróży do swoich bliskich i przyjaciół oraz miejsca wypoczynku, a następnie powrót do domu. Patrole pojawiły się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo. Policjanci pełnili służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych, wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości i trzeźwości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół