• facebook
 • rss
 • Na strych podczas majówki

  Jędrzej Rams

  dodane 27.04.2015 12:20

  Oto gdzie można wyjechać na krótki, rodzinny wypad w nadchodzący weekend.

  Miejscem, gdzie naprawdę warto pojechać, jest sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Po pierwsze 1 maja wypada wspomnienie św. Józefa Robotnika, a w Krzeszowie znajduje się najpiękniejsza w Polsce świątynia jemu poświęcona. Główna Eucharystia tego dnia zostanie odprawiona o 12.00 we wspomnianej świątyni.

  Dodatkowo podczas całego długiego weekendu będzie można zwiedzać następujące miejsca:

  Podziemia pod kościołem mariackim
  Kamienie ze średniowiecznymi gmerkami czy gotyckim detalem doczekały się iluminacji blaskiem pochodni. A kto nie jest ciekaw podziemi pod bazyliką?

  Strych krzeszowskiej bazyliki
  Skomplikowana konstrukcja dachu mansardowego, fenomenalne dzieło barokowej sztuki ciesielskiej, zachwyca misternością wykonania i zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

  Wieża widokowa
  Dla wytrwałych czeka 198 stopn, prowadzących na 71-metrową wieżę, z której roztacza się widok na całą Kotlinę Krzeszowską oraz na Karkonosze z dominującą Śnieżką.

  Muzeum opactwa z nową wystawą
  W salach wystawienniczych prezentowana jest kolekcja barokowych obrazów J. Knechtela, 2 kielichy Emanuel, zrekonstruowany ołtarz do Mszy św. Wszech Czasów i absolutnie wyjątkowa figura Maryja Oczekująca Rozwiązania, dłuta samego M. Brauna.

  Letni pawilon na wodzie w Betlejem
  będzie również otwarty dla turystów. Jest to budowla osadzona na palach nad mały stawem, gdzie wnuk M. Willmanna – G. Neunhertz – pozostawił 24 malowidła o ukrytej symbolice.

  Ostatnimi czasy bardzo modne w mediach są grupy motocyklowe. Dlatego może warto przyjechać do Krzeszowa? 2 maja by zobaczyć miłośników motocykli podczas II zjazdu tych jednośladów? Spotkanie rozpocznie się o 11.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół