• facebook
 • rss
 • Konduktorze łaskawy...

  Jędrzej Rams

  dodane 24.04.2015 13:14

  Wracają połączenia kolejowe między Jelenią Górą a czeskim Trutnovem.

  Już w najbliższą sobotę z dworca PKP w Jeleniej Górze odjedzie pierwszy w tym sezonie turystycznym pociąg do czeskiego Trutnova. Pociągi nie będą jednak jeździły codziennie, lecz jedynie w weekendy i święta. Według planów Kolei Dolnośląskich kursy potrwają do 31 sierpnia.

  Rozkład jazdy przedstawia się następująco:

  Pierwszy skład odjedzie o 7.20, aby do celu dotrzeć na 9.11. Późniejsze odjazdy będą o 11.56 (dojazd 13.57) oraz 16.27 (dojazd 18.06).

  Powroty z Czech będą odbywały się kolejno o 9.29 (przyjazd do Stolicy Karkonoszy 11.11), później 14.25 (powrót na 16.18) oraz ostatni już o 19.09 (w Jeleniej Górze o 20.51).

  Jeżeli wyruszymy z Jeleniej Góry i będziemy chcieli dojechać aż do Trutnova, to będziemy musieli wyciągnąć z kieszeni 16,80 zł (11,70 zł za trasę Jelenia Góra-Lubawka Granica Państwa + 5,10 zł z Lubawka Granica Państwa do Trutnova).

  Warto wiedzieć, że przejazd z Jeleniej Góry do Trutnova może być początkiem ciekawego weekendu. Ta czeska stacja jest stacją węzłową i codziennie odchodzi z niej po kilkadziesiąt składów w kierunku miast w całej Republice Czeskiej.

  Koleje Dolnośląskie pierwszy skład do Trutnova uruchomiły w 2008 roku. Połączenia okazały się bardzo atrakcyjne dla turystów, głównie czeskich. Trasa kursu w pewnym momencie docierała do Wrocławia, co było nie lata gratką dla miłośników weekendowych wypadów.

  Bilety kolejowe na terenie Polski można nabyć  w dowolnej kasie biletowej lub w pociągu Kolei Dolnośląskich u konduktora. Bilety kolejowe na terenie Czech można nabyć w kasach biletowych i w pociągach przewoźnika České dráhy, a.s. (wydane na przewoźnika GWTR, jako część taryfy przewozowej z podziałem na odcinki ČD/GWTR, bilety sieciowe ČD lub według taryfy zintegrowanego systemu komunikacyjnego IREDO), w połączeniach autobusowych w ramach zintegrowanego systemu komunikacyjnego województwa krawlowohradeckiego wydanych według taryfy IREDO, oraz w pociągach przewoźnika GWTR u konduktora.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół