• facebook
 • rss
 • Przed wielkim finałem

  Roman Tomczak

  dodane 27.02.2015 13:23

  39. Bieg Piastów wchodzi w decydującą fazę. Warunki narciarskie są znakomite, śniegu jest dużo, a zawodnicy już zjeżdżają się z różnych części świata.

  Przed nami pasjonujący weekend. Zawody rozgrywane w ramach Biegu Piastów wchodzą w decydującą fazę. Przed nami zaliczany do najważniejszych na świecie, sobotni bieg techniką klasyczną na 50 km. - Jeszcze nigdy w prawie 40-letniej historii Biegu Piastów nie miał on tak silnej obsady - mówią organizatorzy.

  Od ponad sześciu lat Bieg Piastów zaliczany jest do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet, ale po raz pierwszy zaliczany jest do FIS Marathon Cup - klasyfikacji maratonów narciarskich, uznawanej za odpowiednik Pucharu Świata w biegach na krótszych dystansach.

  Na liście startowej biegu na 50 km techniką klasyczną znaleźli się w tym roku m. in. Czech Petr Novak - czterokrotny tryumfator Biegu Piastów (2007, 2008, 2010, 2013), zwycięzca austriackiego Dolomitenlauf w 2014 oraz Francuz Benoit Chauvet, drugi w FIS Marathon Cup w sezonach 2012/13 i 2013/14, brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach w 2001 na 30 km stylem dowolnym.

  Wystartują także biegacze znani z aktywności w innych dyscyplinach, m. in. Maja Włoszczowska, mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, oraz Roman Polko, generał, przez cztery lata dowódca formacji GROM.

  Na 39. Bieg Piastów akredytowanych zostało 92 dziennikarzy z prasy, radia, telewizji i portali internetowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół