• facebook
 • rss
 • Przykład na żywo

  Roman Tomczak

  dodane 12.02.2015 21:22

  Studenci toruńskiej uczelni odwiedzają miejscowości naszej diecezji. W cyklu spotkań z młodzieżą, studenci modlą się wspólnie i opowiadają o swojej szkole.

  Żywe Spotkanie to inicjatywa studentów Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jej celem jest przybliżenie młodym ludziom z Dolnego Śląska, jak funkcjonuje ta uczelnia.

  - Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma możliwość sprawdzenia tego na miejscu. Stąd potrzeba takich spotkań. Po drugie, chcemy się podzielić z ludźmi tym, czym najlepiej potrafimy się dzielić, czyli modlitwą - mówi Małgorzata Wołowicz z Bolesławca, studiująca na toruńskiej uczelni, jedna z pomysłodawczyń Żywych Spotkań. Drugą jest Joanna Wudyka z Kudowy Zdroju.

  - Uważam, że zaproponowana przez nas formuła spotkań jest najwłaściwsza do tego, aby mogła się ona przekonać o tym, jak naprawdę wygląda profil nauczania w naszej szkole - mówi.

  Żywe Spotkania to projekt nowy, funkcjonujący zaledwie od dwóch miesięcy. Jak podkreślają obie jego inicjatorki - jest to pomysł oddolny, nie narzucony przez władze uczelni, ale przez nie popierany. - Oczywiście robimy to z wielką pomocą ojca rektora i władz uczelni, jednak pomysł wyszedł od nas - zapewniają z uśmiechem dziewczyny.

  Do tej pory kilkunastoosobowa grupa studentów WSKSiM odwiedziła dwie diecezje: świdnicką i legnicką. W każdym mieście spotkania odbywają się według tego samego schematu: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu i prezentacja toruńskiej uczelni. Najczęściej w jednej ze szkół. Oddźwięk tych spotkań jest bardzo widoczny.

  - Młodzież na spotkaniach jest bardzo ciekawa informacji o Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na początku zadawanie pytań przychodzi im z trudnością, ale zachęcani przez nas szybko się rozkręcają.Dziś po prezentacji podeszła do nas grupa osób, pytali o formalności jakie trzeba spełnić żeby być przyjętym, jak wyglądają zajęcia. To jest bardzo budujące, kiedy jest reakcja na nasze Żywe Spotkania - mówi Joanna Wudyka.

  Po wizytach w Krzeszowie, Bolesławcu i Legnicy, w piątek studenci toruńskiej szkoły spotkają się jeszcze raz z młodzieżą bolesławiecką. Jak zwykle będzie adoracja muzyczna Najśw. sakramentu, Msza św. oraz dodatkowo podsumowanie tygodniowego pobytu na terenie naszej diecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół