• facebook
 • rss
 • Tam praca, gdzie specjaliści

  Roman Tomczak

  dodane 02.02.2015 12:15

  Firma Kosikowski & Kresky beneficjentem pierwszego w tym roku zezwolenia od KSSEMP. Firma będzie działała w Lubaniu, bo lokalny rynek pełen jest potrzebnych jej specjalistów.

  Firma będzie produkować maszyny i automaty do procesów tzw. chemii mokrej. W tym celu zamierza kupić nieruchomość o pow. 4,4 ha, położoną na terenie KSSEMP, w podstrefie Lubań, którą obecnie wynajmuje. Zmodernizuje tam obiekt biurowo-socjalny oraz wyposaży w nowoczesny park maszynowy halę produkcyjną.

  Jak podkreśla Iwona Krawczyk, prezes zarządu kamiennogórskiej strefy, argumentem za realizacją inwestycji w Lubaniu była dostępność fachowców na lokalnym rynku pracy. - Ci ludzie mają duże doświadczenie w produkcji wyspecjalizowanych urządzeń wykorzystywanych w wielu branżach - mówi prezes kamiennogórskiej strefy.

  Mówi się głównie o specjalistach z branży galwanicznej, elektronicznej, motoryzacyjnej, sprzętu AGD, fotowoltaicznej, oczyszczania wody, powietrza, ścieków oraz alternatywnych źródeł energii.

  - Firma Kosikowski & Kresky chce świadczyć również usługi badawczo-rozwojowe w dziedzinie techniki i technologii, ma prowadzić działalność projektową i badawczo-wdrożeniową, związaną z działalnością produkcyjną i usługową - wylicza Iwona Krawczyk.

  Kosikowski & Kresky zadeklarowała inwestycje na poziomie 9 mln zł. W zakładzie w Lubaniu pracę znajdzie ok. 60 osób. Od początku swojego istnienia, tj. od roku 1994, Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości wydała 115 pozwoleń na prowadzenie działalności.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół