• facebook
 • rss
 • Kanon w bazylice

  Jędrzej Rams

  dodane 25.01.2015 08:54

  Kościół w Legnickim Polu wydawał się być stworzony właśnie do takiej modlitwy.

  Już po raz drugi sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu na dwie godziny wypełniło się śpiewem kanonów Taizé. Pretekstem ku temu było specjalne nabożeństwo, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób z różnych stron diecezji, m.in. Legnicy, Polkowic i Zgorzelca.

  - Chcemy pokazywać młodzieży, ale nie tylko, różne możliwości i sposoby modlitwy. Żeby młodzi mogli wybrać sobie coś z bogactwa, jakie proponuje Kościół. Żeby poszerzyli swoją wiedzę o sposobach i okazjach do głębszej modlitwy. Istnieją nie tylko Msza święta i rekolekcje weekendowe. Skarbiec modlitw Kościoła jest olbrzymi - mówi ks. Sebastian Szczurek, wikariusz w Legnickim Polu.

  Mimo że samo spotkanie modlitewne jest organizowane głównie z myślą o młodzieży, w ławkach zasiadło wielu parafian w wieku przekraczającym wiek szkolny. To też pozytywny owoc spotkań.

  Warto zaznaczyć, że spotkanie odbyło się 24 stycznia, czyli w przeddzień zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlitwa poprzez śpiewanie kanonów i adorowanie krzyża oraz ikony Matki Bożej powstała w ekumenicznej wspólnocie we francuskim Taizé. Raz do roku młodzi chrześcijanie różnych wyznań z całej Europy spotykają się na przełomie starego i nowego roku w jednym z miast, aby w ten sposób wielbić Boga. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Pradze, a w grudniu 2015 roku wszyscy zjadą się do hiszpańskiej Walencji.

  Modlitwa w duchu Taize w bazylice mniejszej w Legnickim Polu
  Jędrzej Rams

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół