• facebook
 • rss
 • Marszowa Poczta Miłosierdzia

  Jędrzej Rams

  dodane 20.01.2015 18:03

  Włączmy się do tej akcji i przywróćmy nadzieję uchodźcom.

  Za dwa miesiące ulicami Legnicy po raz siódmy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Będą go firmować słowa "Życie zwycięży!". Hasło zostało zaprezentowane podczas konferencji prasowej w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. Organizatorzy przedstawili też najważniejsze wydarzenia, które będą towarzyszyły przygotowaniom do Marszu. On sam przejdzie ulicami Legnicy w Niedzielę Palmową tj. 29 marca br.

  Najważniejszą inicjatywą przygotowującą nas do marszu będzie zaś akcja pisania listów wsparcia do chrześcijańskich uchodźców w Syrii, Iraku oraz Nigerii. To charytatywne dzieło nazwane zostało "Poczta Miłosierdzia" a wspiera je biuro regionalne organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  - Zachęcamy do pisania listów ze wsparciem, słowami pocieszenia bądź nawet tylko z dziecięcym rysunkiem. Adresatami listów będą chrześcijanie-uchodźcy mieszkający w specjalnych obozach. Z relacji pracowników organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie wiemy, że często uchodźcy mają zapewniony wikt i schronienie, lecz przedłużająca się wojna w ich kraju sprawia, że z dnia na dzień tracą oni nadzieję na powrót do domów. Wesprzyjmy ich, dajmy im nadzieję, pokażmy im, że reszta Kościoła o nich pamięta. Apelował o to będąc w Polsce patriarcha Iraku - mówił ks. Janusz Wilk.

  Na każdą parafię trafią specjalne "skrzynki pocztowe"   Na każdą parafię trafią specjalne "skrzynki pocztowe" Jędrzej Rams /Foto Gość Do każdej parafii trafią kartonowe "skrzynki pocztowe", stylizowane na te, które znamy z Poczty Polskiej. Dodatkowo każdy z nas będzie mógł zakupić kolorowaną Biblię dla dzieci w cenie 12 zł. Dochód zostanie przeznaczone na zakup Pisma Świętego dla uchodźców.

  W przygotowaniach nie zabraknie najważniejszego, czyli otoczenia nienarodzonych modlitwą. Codziennie o godz. 15 przed pomnikiem Jana Pawła II w centrum Legnicy będzie odbywał się Modlitewny Flash Mob, czyli Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  Od 18 lutego do 29 marca będzie też trwała nieustanna, 960-godzinna modlitwa za nienarodzonych. Można się zgłaszać na listę dzwoniąc pod numer telefonu 513 129 362.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół