• facebook
 • rss
 • Jaworzanie będą pamiętać

  Jędrzej Rams

  dodane 15.01.2015 20:52

  Kilkaset osób przyszło modlić się za duszę śp. ks. prałata Zbigniewa Tracza.

  Modlitwą żegnali go ci, którym przez ostatnie kilkanaście lat swojego życia służył. Byli obecni też i pielgrzymi, którzy przed wielu laty brali udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę z Wrocławia czy Legnicy. Zmarły kapłan przez wiele lat chodził na pielgrzymi a w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej był ojcem duchownym.

  Eucharystia za duszę zmarłego została odprawiona w kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej w Jaworze. Przyszło tam kilkuset wiernych, w tym ponad setka kapłanów. Modlitwie przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej. Wraz z nim przy ołtarzy stanął m.in. bp Stefan Cichy oraz brat zmarłego prezbitera ks. Wiesław Tracz. On też w piękny sposób dziękował i prosił zebranych.

  – Dziękuję za to, że przyszliście i daliście świadectwo wiary w zmartwychwstanie. W to czego przez te wszystkie lata nauczał mój brat. Wiem, że ona was kochał, jego duch tu pozostanie. A ja proszę was o pamięć. Przyjdzie nowy proboszcz, będą nowe radości i problemy. Ale pamiętajcie o tym, który dla was tutaj pracował. Wielokrotnie rektor seminarium we Wrocławiu powtarzał nam, klerykom: „Nie przyjmujecie święceń dla siebie, lecz po to by być dla ludzi”. I wiem, że on taki właśnie był – mówił ks. Wiesław Tracz.

  Potwierdziły to świadectwa parafian. – Są wydarzenia, wobec których człowiek czuje się bezradny. Takim było Twoje odejście. Cokolwiek powiem, nie odda tego, co czujemy. Dziękujemy za wszystkie lata twojego posługiwania. Dziękujemy Bogu, że obdarzył nas takim kapłanem. Dziękujemy twojej mamie, za to że wydała cię na świat i wychowała. Nasza duchowość zawsze leżała tobie na sercu. Podjąłeś się tytanicznego trudu budowy tego kościoła. Dziękujemy za twój ojcowski stosunek do nas, parafian. Pamiętamy o tym, że drzwi plebanii zawsze był otwarte. Dla każdego, bez względu na majętność czy upodobania polityczne. Dziękujemy za tysiące Mszy świętych odprawionych dla nas. Kto policzy godziny spędzone w konfesjonale czy ilość rozdanych Komunii świętych? – mówił przewodniczący rady parafialnej.

  W piątek 16 stycznia ciało kapłana spocznie na cmentarzu w Jelczu- Laskowicach.

  Zmarły kapłan urodził się w 1956 roku w Oławie. Po skończeniu technikum w Jelczu-Laskowicach wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1982 roku. Pracował w Bolesławcu, Wrocławiu, Kwietnikach oraz Jaworze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół