• facebook
 • rss
 • On przyszedł i włączył światło

  Jędrzej Rams

  dodane 29.12.2014 10:10

  Członkowie Domowego Kościoła, jakżeby inaczej, świętują w bardzo rodzinnej atmosferze.

  W Niedzielę Świętej Rodziny w członkowie Domowego Kościoła spotkali się w Legnicy, aby śpiewać kolędy, łamać się opłatkiem i życzyć sobie „najlepszego”. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, również ze względu na biegające liczne i głośne dzieci.

  - Wybór dnia nie jest przypadkowy, ponieważ jest to święto patronalne Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie - mówią Jolanta i Jarosław Bochyńscy, para diecezjalna Domowego Kościoła.

  W legnickim Centrum Spotkań im. Jana Pawła II pojawiły się więc całe rodziny, m.in. z Legnicy, Lubina, Rudnej.

  - Ci wszyscy w sali to jest nasza druga, wielka rodzina - deklarują z przekonaniem Agnieszka i Paweł Brożynowie. - Gdyby nie Domowy Kościół, nie byłoby nas przy Bogu. On przyszedł, włączył światło w naszym pokoju, jak nazywamy nasze życie, i zobaczyliśmy, jak tam jest brudno. Zaczęliśmy z Nim porządkować ten pokój - nasze życie. Początkowo trochę bolało i wymagało wysiłku, ale było warto. Dzisiaj nie ma mowy o życiu bez Boga, bez Domowego Kościoła - przekonują małżonkowie.

  O tej wielkiej rodzinie, jak nazywają siebie nawzajem członkowie ruchu, mówi też para diecezjalna.

  - Zauważyliśmy, że więź która tworzy się pomiędzy parami dzięki Duchowi Świętemu w naszym ruchu, jest tak silna, że nierzadko nawet silniejsza niż więzy krwi. Bardzo mocno się wspieramy, interesujemy potrzebami osób z kręgów czy rejonów, modlimy się za siebie. Łączy nas Duch Święty. To silna więź - mówi J. Bochyńska.

  Na spotkaniu pojawił się też bp Marek Mendyk, który - mimo zmian w swoim kalendarzu - znalazł chwilę, by być z Domowym Kościołem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół