• facebook
 • rss
 • Będziemy uczyć, jak uczyć

  Roman Tomczak

  dodane 21.12.2014 19:18

  10 stycznia ruszy Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego. Wyszkoli przyszłych doradców rodzinnych i nauczy wystąpień publicznych przed młodzieżą.

  Cztery semestry nauki w trybie zaocznym. Nauka dwa razy w miesiącu przez całą sobotę. Na zakończenie – dyplom ukończenia studium i możliwość prowadzenia poradnictwa rodzinnego lub wygłaszania prelekcji na ten temat. To w skrócie najbliższe plany Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Legnickiej (DRDL).

  Jak wyjaśnia ks. dr  Bogusław Wolański, diecezjalny duszpasterz rodzin, słuchacze studium będą się uczyć jak uczyć innych naturalnych metod planowania rodziny i jak nie bać się występowania z prelekcjami.

  – Często jest tak, że pewne osoby mają ogromną wiedzę na temat poradnictwa rodzinnego, ale boją się wystąpień publicznych, zwłaszcza przed młodzieżą. Tego także będziemy tu uczyć – mówi ks. dr Wolański. Chętni do studium już są. Zgłosiło się ponad 20 osób, czyli tyle, ile zaplanowali organizatorzy.

  – To górna granica jaką sobie założyliśmy z uwagi na charakter zajęć, które w dużej części będą polegać na pracy warsztatowej. Jednak jeżeli ktoś jeszcze się zgłosi, będziemy starali się nie odprawić go z kwitkiem. Zależy nam, żeby przygotować jak najwięcej osób, które będą promowały odpowiedzialne rodzicielstwo – zapewnia ks. dr Wolański.

  Chętni oprócz podania powinni dostarczyć także opinię proboszcza. Wzór podania można znaleźć na stronie internetowej DRDL. Zajęcia będą się odbywać w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół