• facebook
 • rss
 • Roraty, Bóg i basta

  Jędrzej Rams

  dodane 09.12.2014 21:25

  Pieński kościół drżał w posadach, gdy dzieci wykrzyczały "Solo Dios basta!"

  Kilkadziesiąt dzieci ​przekrzykujących się "Solo Dios basta!" to norma podczas tegorocznych rorat w parafii pw. św. Franciszka w Pieńsku.

  Częściowo sprawcą tego "zamieszania" jest redakcja "Małego Gościa Niedzielnego". Motywem przewodnim tych adwentowych Mszy świętych są bowiem słowa św. Teresy z Avila "Bóg sam wystarczy", które po hiszpańsku brzmią właśnie "Solo Dios basta!", a które zaproponowała w materiałach adwentowych redakcja MGN.

  Postacią, która w tym roku pomaga przygotować się do świąt Bożego Narodzenia jest św. Teresa z Avila. W 2015 roku przypada bowiem 500. rocznica jej urodzin.

  To z tego powodu papież Franciszek ogłosił Rok Życia Konsekrowanego. Dzieci korzystając z materiałów, mogą poznać życie św. Teresy m.in. w słuchankach czy piosenkach.

  W jednej z nich śpiewają tak:

  "Dziewczyna z hiszpańskiego miasta

  Solo Dios basta, Solo Dios basta

  Zasiała ziarno, które wzrasta

  Solo Dios basta, Solo Dios basta!

  Piosenka na roraty "Solo Dios basta!"
  Jędrzej Rams

  - Wcześniej coś tam słyszałam o św. Teresie, ale dopiero podczas rorat mogłam poznać jej życie. I powiem szczerze, było naprawdę ciekawe. Św. Teresa bezgranicznie kochała Boga. Mogę się od niej tego uczyć - mówi Sandra Szeliga.

  Filip Pozauć jest jedynym z tych, którzy bardzo lubią chodzić na adwentowe Msze święte.

  - Lubię chodzić na roraty, a w tym roku są one naprawdę ciekawe. Mam akurat grudniowego Małego Gościa Niedzielnego, złożę na jutro lampion i wezmę ze sobą na jutrzejsze roraty - mówi chłopak.

  Jednym z elementów rorat było pisanie pocztówek do sióstr augustianek w Avila. Na zdjęciach widać w jaki chętnie i radośnie dzieci przyłączyły się do tego ogólnopolskiej inicjatywy.

  Solo Dios basta
  Jędrzej Rams

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół