• facebook
 • rss
 • Napojeni duchowością św. Józefa

  Jędrzej Rams

  dodane 01.12.2014 08:42

  Obraz Opiekuna Zbawiciela rozpoczyna ostatni etap peregrynacji.

  Zaczął się ostatni rok peregrynacji kopii obrazu św. Józefa po diecezji legnickiej. Przed nami wizyta legnickiego wizerunku Opiekuna Zbawiciela w  dekanatach: Lwówek Śląski, Złotoryja, Świerzawa oraz obu dekanatach Jeleniej Góry i Kamiennej Góry.

  W pierwszą niedzielę Adwentu obraz św. Józefa pożegnali wierni parafii Warta Bolesławiecka, a szczególnie mieszkańcy Iwin. Św. Józef zawitał bowiem i do tego kościoła filialnego.

  Punktualnie o 12.05 rozpoczęła się ceremonia powitania w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych. Oprócz proboszcza z Warty Bolesławieckiej obraz żegnało kilkunastu jej mieszkańców Iwin. Niektórzy z nich byli wyraźnie wzruszeni.

  - Przez całą dzisiejszą Mszę świętą patrzyłem na ten obraz. Chwilami wręcz nie słyszałem słów, które wypowiadał kapłan. Patrzyłem i czułem, jakby św. Józefa przymnażał mi wiary. Normalnie napoiłem się  tą jego duchowością! Napełniałem się potrzebą dzielenia wiarą z rodziną, przyjaciółmi, nieznajomymi. Patrzyłem na św. Józefa z dzieciątkiem nie tylko jako na świętego, ale jako na człowieka, który wierzył Bogu. Żył i chodził po naszej ziemi pełen wiary i ufności w Boga. Poprzez patrzenie na obraz napoiłem się jego wiarą - mówił Tomasz Kubina z Iwin.

  Ostatnią parafią, do której trafi 21 października 2015 roku obraz Opiekuna Zbawiciela będzie parafia katedralna w Legnicy. To z niej obraz wyruszył 1 maja 2012 roku na peregrynację po diecezji.

  Proboszczowie zazwyczaj planują powitanie lub pożegnanie wizerunku na niedzielę, gdy w kościele parafialnym jest więcej osób.

  Wszystko odbywa się pod hasłem: "Ze św. Józefem o wiarę potwierdzoną życiem".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół