Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Niepełnosprawni - zaradni i samodzielni

Jutro w Polkowicach rusza szósta edycja Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni - Sprawnym, podczas których osoby niepełnosprawne udowadniają, że są ludźmi zaradnymi i umiejącymi pokonywać codzienne wyzwania.

- W tym roku po raz pierwszy do akcji edukacyjnej zostały włączone polkowickie przedszkolaki, które w naturalny sposób zapoznają się z tematem niepełnosprawności - mówi Jolanta Mielczarek, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. osób starszych i niepełnosprawnych, koordynator prezentacji.

- Właśnie specjalnie dla nich zorganizowaliśmy dla nich konkurs plastyczny „Jestem silny, jestem mądry - pomagam”, który zostanie rozstrzygnięty 2 grudnia - dodaje.

Prezentacje "Niepełnosprawni - Sprawnym" rozpoczną warsztaty w Wiejskim Ośrodku Kultury w Suchej Górnej, przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej i Polkowickie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "Radosne Serca". Zajęcia pod tytułem „Zobacz, co potrafię”, mają udowodnić, że niepełnosprawny to ktoś, kto potrafi nauczyć wielu rzeczy osobę sprawną.

Kolejne spotkania zaplanowano na najbliższy poniedziałek, który ma być dniem o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Zaproszono na nie młodych polkowiczan, którzy dowiedzą się tam m.in., czym grozi skok do wody w nieoznaczonym miejscu.

Gościem specjalnym spotkania będzie ppłk. Krzysztof Przepiórka, były dowódca GROM. Będzie mówił o służbie żołnierzy wykonujących szczególnie niebezpieczne misje. Częścią Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni - Sprawnym będzie także kurs samobadania piersi, prowadzony w miejscowym ośrodku zdrowia przez polkowickie amazonki.

W środę, 3 grudnia, w ostatni dzień Polkowickich Prezentacji Niepełnosprawni - Sprawnym, zapełni się hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2. Bohaterami tego dnia będą niepełnosprawni sportowcy. W programie m.in. turniej piłki halowej osób niepełnosprawnych, a także rugby na wózkach i goallball (piłka dla niewidomych). Prezentacjom towarzyszy wystawa literatury dotyczącej niepełnosprawności ze zbiorów Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy