Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Współcześni alchemicy

Metale szlachetne najwyższej próby powstają w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ruszyła tu Usługowa Pracownia Chemiczna.

Pracownia będzie się zajmować rafinacją złota, platyny i palladu. Współcześni alchemicy będą tu także odzyskiwać metale szlachetne z pozostałości poprodukcyjnych, powstałych w zakładach jubilerskich.

- Produkty końcowe, czyste metale szlachetne wykorzystywane w przemyśle jubilerskim, spełniają najwyższe standardy światowe - zapewniała podczas inauguracji pracowni Iwona Szewczyk, prezes kamiennogórskiej strefy.

Stosowane w pracowni metody rafinacji i odzysku są znane od kilkudziesięciu lat. Jednak firma w dużej mierze bazuje na najnowszych osiągnięciach branży, a także własnym dorobku badawczo-rozwojowym i technologicznym. - Uzyskanie lepszej próby jest możliwe tylko w kosmosie – mówiono podczas inauguracji.

Usługowa Pracownia Chemiczna istnieje od 1989 roku. Działalność rozpoczęła w Kamiennej Górze, po likwidacji Kamiennogórskiej Spółdzielni Pracy. Następnie została przeniesiona do Kowar. Obecnie wraca do korzeni, inwestując pond 4 mln zł w kamiennogórskiej strefie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy