• facebook
 • rss
 • Jezus nam podpowiada

  Roman Tomczak

  dodane 25.10.2014 18:05

  Kim jest dla mnie Jezus? Kim jestem ja? Na te i inne pytania odpowiadają sobie uczestnicy kolejnych Małych Spotkań Młodych diecezji legnickiej.

  Spotkanie młodych diecezji legnickiej rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. Janusz Wilk, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej. Do koncelebry stanęło dziewięciu innych kapłanów, wśród nich ks. Robert Bielawski z parafii pw. śś. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

  W kazaniu do kilkuset młodych ludzi, uczestników Małego Spotkania Młodych, ks. Bielawski przypomniał, że cykl tych spotkań ma także na celu znalezienie odpowiedzi na kluczowe dla każdego młodego katolika pytania.

  - W sierpniu odpowiadaliśmy sobie na pytanie kim jest dla mnie Jezus w perspektywie ostatniej księgi Pisma Świętego - Apokalipsy.

  Teraz zadamy sobie pytanie kim jestem ja, jako człowiek. Biblia pełna jest wskazań i obrazów wskazujących, jak powinno wyglądać nasze życie. To jest propozycja Jezusa Chrystusa dla każdego z nas - mówił w Lubinie ks. Robert Bielawski.

  Po Mszy św. młodzi adorowali Najświętszy Sakrament, wielbiąc Boga modlitwą i śpiewem. Przerywnikiem spotkania była smaczna agapa przygotowana w Oratorium salezjańskim. Tam tez odbyło się spotkanie młodzieży z gośćmi specjalnymi tego dnia, którymi byli chrześcijańscy raperzyTau, Bęsiu oraz ks. Jakub Bartczak.

  VIII Małe Spotkanie Młodych odbyło się w Lubinie, w parafii św. Jana Bosko i było częścią projektu "Wspólny Mianownik", realizowanego przez Tau, Bęsia i ks. Jakuba Bartczaka. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół