• facebook
 • rss
 • Zaplanuj budżet z Biblią

  Roman Tomczak

  dodane 13.10.2014 12:20

  Czy Pismo Święte w ogóle mówi coś na temat finansów? Mówi. I to dużo. Mogli się o tym przekonać uczestnicy konferencji "Biblia o finansach", zorganizowanej w Lubinie.

  Ponad pięćdziesięciu słuchaczy przez kilka godzin dowiadywało się, że z problemami finansowymi można sobie poradzić, i to w zgodzie ze Słowem Bożym. Dowody na to dawała trójka mówców z Edukacji Finansowej Crown, która od lat prowadzi konferencje i szkolenia na temat tego, co Biblia mówi o finansach.

  - Biblia uczy nas m. in. tego, jak pozbyć się pokusy posiadania nad miarę, jak właściwie rozporządzać naszym majątkiem - mówi Izabela Korzec, współorganizatorka konferencji w Lubinie.

  Innymi tematami poruszanymi na spotkaniu były m. in. te, mówiące co Pismo Święte mówi o własności, jak uniknąć popadania w długi oraz jak z nich wychodzić, czy jak pracować, aby podobać się Bogu? To pierwsza tego typu konferencja, jak odbyła się na terenie diecezji legnickiej.

  Wcześniej były tu prowadzone kursy finansowe, które gromadziły osoby uregulować swoje finanse domowe zgodnie z planem Boży. Spotkania takie cieszą się coraz większa popularnością, choć w porównaniu do ilości osób potrzebujących takiego wsparcia, to wciąż niewiele. 

  - My, katolicy, w przeciwieństwie do ewangelików, bardzo długo nie zwracaliśmy na te rady uwagi, sądząc, że Pismo Święte ma nas uczyć jedynie miłości do Boga a nie dawać lekcje ekonomii. Teraz to się zmienia. W Biblii jest ok. 2350 wersetów mówiących o pieniądzach. Więcej jest tylko tych mówiących o miłości - mówi Izabela Korzec.

  Konferencja "Biblia o finansach" odbyła się w oratorium salezjańskim przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół