• facebook
 • rss
 • Ministrancki szach i mat!

  Roman Tomczak

  dodane 11.10.2014 23:09

  Zakończyły się III Diecezjalne Mistrzostwa Służby Liturgicznej i Księży w Szachach. Frekwencja przy szachownicach dopisała. Nie zawiedli także faworyci.

  Tegoroczny turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych zwyciężył Franciszek Horczak z par. pw. św. Mikołaja w Siedlęcinie. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepszy był Tomasz Jankowiak z par. pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach.

  Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych największa ilość punktów zebrał Grzegorz Krawiec, reprezentujący par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy. W ostatniej, kategorii open, tryumfował Ireneusz Łada z par. pw. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze.

  W sumie o laur zwycięstwa rywalizowało 42 uczestników z terenu całej diecezji legnickiej. To aż o jedną czwartą więcej niż przed rokiem.

  - Przyznam, że trochę się obawialiśmy o frekwencję, ale jak widać, nasze mistrzostwa z roku na rok zyskują na popularności - cieszy się ks. Przemysław Durkalec, współorganizator mistrzostw.

  Przybyło także startujących księży oraz kleryków. Wśród nich był kl. Paweł Maj z par. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie.

  - Jestem szachowym samoukiem. Brałem już dział w różnych turniejach, ale na tym jestem po raz pierwszy. Uważam, że szachy mogą być pomocne w życiu ze względu na to, że uczą logicznego myślenia i systematyki - powiedział.

  Mistrzostwa rozgrywano systemem szwajcarskim, który polega na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy uczestnikami. Współorganizatorem zawodów był Klub Szachowy Jelonka w Jeleniej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół