• facebook
 • rss
 • Wymagać od siebie

  Roman Tomczak

  dodane 01.10.2014 09:18

  W Jeleniej Górze zawiązał się Ruch Czystych Serc. To jedyna taka inicjatywa w diecezji.

  W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego spotkała się grupa młodych osób, aby wspólnie porozmawiać o sprawach czystości w relacjach pomiędzy partnerami, uwalnianiu się od nałogów i dochowaniu wierności Bożym przykazaniom. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Sawicz, animatorka Ruchu Czystych Serc. Struktury ruchu, które zawiązały się podczas tego spotkania są jedynymi w naszej diecezji.

  - Podczas tego spotkania m. in. zastanawialiśmy się jakie tematy będziemy podejmować w najbliższym czasie. Chciałam, aby to sami uczestnicy dokonali wyboru na podstawie zagadnień zawartych w książce "Droga czystej miłości" - wyjaśnia K. Sawicz.

  W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób, głównie bardzo młodych, które dopiero planują wspólną przyszłość ze swoimi sympatiami lub narzeczonymi. Wszyscy chcieliby dochować czystości przedmałżeńskiej.

  - Wiem, jakie to ważne dla trwałości związku. Mam wokół siebie wiele przykładów rozkładu rodzin z powodu zbyt wczesnej inicjacji seksualnej - mówi Anna z Miszkowic, która o Ruchu Czystych Serc dowiedziała się podczas tegorocznego Spotkania Młodych w Legnickim Polu.

  Ruch Czystych Serc to młodzieżowy ruch katolicki, zainicjowany przez czasopismo „Miłujcie się!”. Członkowie RCS decydują się na zachowanie dziewictwa przed zawarciem małżeństwa. Patronką ruchu jest bł. Karolina Kózkówna, która zginęła w 1914 r. broniąc się przed gwałtem. RCS często powołuje się na słowa św. Jana Pawła II: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół